Kuld läbis esimest korda 1900 USD joone

Romet Kreek 24. august 2011, 00:00

Kuld jätab väheseid külmaks. Kellele meeldib seda kanda, kellele koguda, kes näeb selles ürgraha funktsiooni säilimist. Mõned näevad hoogsalt üles sööstnud hinnaga väärismetallis mullistumist, mõned aga kiidavad tõusu takka.

Eile tõusis kulla hind 1917,90 dollarile, kuid langes sealt peatselt.

Huvitav on märkida, et kulla hinna tõus tekitab tavaliselt täiendavat ostuhuvi metalli vastu. Võimalik, et see trend võib hakata muutuma.

Bespoke Investment Groupi analüütikud möödusid nädalavahetusel USAs Connecticuti osariigis Westporti mündipoest, kus ulatus uksest välja pikk inimsaba. Tegu on USA ühe rikkama linnakesega. Analüütikud käisid poes vaatamas, mis toimub? Kogu rahvamass püüdis poele kulda müüa. Poeomanikud ütlesid, et selline turumuutus on toimunud juba viis päeva ning nad ei ole kunagi sellist inimeste kullamüügi lainet näinud. Bespoke'ile tundus uskumatu, et sellises rikaste linnakeses nagu Westport soovib nii palju inimesi vabaneda kullast ja saada raha.

Kulla hind on tõusmas juba 11. aastat jutti. 2008. aasta lõpust on kulla hind enam kui kahekordistunud.

"Inimesed kaotavad usaldust rahanduspoliitika suhtes," ütles Bullion Management Groupi president Nick Barisheff Bloombergile. "Kuld on olnud rahaks viimasel 3000 aastal ja on seda ka edaspidi."

Mitet ainult eraisikud ei ole kulda ostmas, vaid ka keskpangad on inimpõlve jooksul esimest korda kulda ostmas.

"Nii keskpangad kui ka erainvestorid peavad kulda kui tõenäoliselt ainukeseks investeeringuks, mille puhul ei pea muretsema väärtuse kahanemise pärast," ütles Barisheff.

"Ütleksin, et aasta lõpuks jõuab kuld 2000 dollarile untsi eest ja aastatega sellest tasemest veel kõrgemale," ütles Louise Yamada Technical Research Advisorsi tegevdirektor Louise Yamada.

Kulla hiljutine tõus on olnud väga järsk, mistõttu ei üllataks ka vahepealsed tagasilöögid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing