New Yorgi börsid loodavad kaubelda orkaanist hoolimata

Sirje Rank 29. august 2011, 00:00

Lõplik otsus pidi agentuuri Reuters andmeil langetatama pühapäeva pärastlõunal USA aja järgi.

"Ettevalmistused on tehtud nii meie kauplemispõrandal kui ka andmekeskustes," teatas NYSE laupäeva õhtul.

Nasdaq teatas, et monitoorib pidevalt orkaani kulgu ning on ühenduses teiste börsidega. Kui suuremaid energiakatkestusi ei tule, peaks elektrooniline kauplemine ka uuel nädalal tõrgeteta toimima.

Väärtpaberite ja Finantsturgude Assotsiatsioon teatas, et ka võlakirjadega kauplemises ei kavandata esmaspäeval muudatusi, vahendas Reuters.

Varutakse sularaha. New Yorgi pangad varusid nädalavahetuseks ja uue nädala alguseks ekstra sularaha ning panid valmis mobiilsed sularahaautomaadid, puhuks kui tulvavesi või elektrikatkestused automaadid rivist välja viivad.

Nagu näitas õppetund 2005. aasta orkaanidest, on tormitsoonis baaskaupade ostmiseks eelkõige vaja sularaha - New Orleansis lõi orkaan Katrina automaadid lihtsalt rivist välja.

Enne orkaani saabumist andis New Yorgi linnapea Michael Bloomberg korralduse ligi 370 000 inimese evakueerimiseks piirkondadest, mis riskivad tulvadest enim kannatada saada. Laupäeva õhtul, kui torm juba linna jõudis, soovitas ta inimestel kodudes püsida ja oodata ilma paranemist. Ühtlasi hoiatas ta inimesi võimalikest elektrikatkestustest, kui jaamad ettevaatuse huvides elektritootmist piiravad.

Broadwayl olid etendused tühistatud, Starbucksi kohvipoed ja McDonald'si restoranid suletud ning Times Square tavatult inimtühi, vahendasid agentuurid. Bussi- ja rongiliiklus ning metrootransport seiskus.

Tuhanded lennud tühistatud. New Yorgi piirkonna suuremad lennujaamad lõpetasid laupäeva keskpaigast saabuvate lennukite vastuvõtmise. Kokku tühistasid USA ja välismaised lennufirmad nädalavahetusel tuhandeid lende.

Maismaale jõudis Irene laupäeva hommikul, tuues kaasa tormi-iilid ja ägedad vihmasajud. Põhja-Carolina, Virginia, Marylandi ja Delaware' osariigis jäid miljonid inimesed tormis elektrita - sealhulgas 70 000 New Yorgis. Elektrifirma Consolidated Edison hoiatas, et ka Wall Streeti võivad tabada uued elektrikatkestused. Ohutuse huvides seisati kaks idakalda tuumajaama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing