'Ökomäss' Telliskivi loomelinnakus

ÄP 05. september 2011, 00:00

Seminaride, foorumite, õpitubade, koolituste, kirbuturu, esitluste, näituste ja filmiõhtute vahva virvarriga tahetakse parimast küljest tutvustada looduslikke ehitusmaterjale ning mässata liigtarbimise vastu.

Festivalile tasub tulla perega, sest ürituse raames pakutakse lastelegi mitmesuguseid tegemisi trummikoolitusest toredate meisterdamisteni.

Ettevõtmise meediajuhi Ingrid Hõbemäe sõnutsi tekkis idee koostöös kultuuriväärtuste ametiga: "Soovime tutvustada tervislikke ehitusvõtteid, vastandudes meie tavapärasele standardiseeritud ja kiire-kiire-suhtumisega maailmale. Rõhutame hea mõttes käsitöölikku kvaliteeti."

Et nelja päeva jooksul toimub suur hulk paralleelseid koolitusi, tasub täpse kavaga end juba varakult kurssi viia. Põnevatest ettevõtmistest tõstab Hõbemägi esile plasti taaskasutamise koolituse, põhuehituse ja saviahju ehitamise töötoa.

Toimub ka mööbli ennistamise õpituba, tutvustatakse välitualeti ehitamist euroaluseid appi võttes ja harjutatakse turbavildi tegemist.

Veel on loomelinnakus kirbuturg, antiigilaat ja palju muud. "Usun, et siit leiab nii ideid kui ka inspiratsiooni," on Ingrid Hõbemägi kindel.

Üritus on tasuta, töötubadesse tuleb eelnevalt registreeruda. Lisainfo ja festivali programm: www.renoveeri.net.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing