Insaiderid tegid Tallinnas rekordi

Fredy-Edwin Esse, California 08. september 2011, 08:31

Suur augustikuine börsisula vallandas odavate aktsiahindadega Tallinna börsiettevõtete insaiderite seas omamoodi osturalli, mille tulemuseks oli viimase kuue aasta suurim insaidertehingute arv börsil.

August oli Tallinnas äärmiselt morn. Börsiindeks OMXT langes augustis 10,88% ehk börsiajaloo suurim augustikuine kukkumine üldse ning suurim kuine kukkumine alates 2010. aasta veebruarist. Kindlasti oma mõju avaldas ka fakt, et just augustis avaldas enamik börsifirmasid enda teise kvartali tulemused, mis üldiselt valmistasid pettumuse.

Seega oli loodud pea ideaalne keskkond firmast lisainfot omavatele ja selle tegevusse uskuvatele investoritele. Kokku tegid insaiderid Tallinnas augustis 74 tehingut kogusummas 503 438 eurot. Seejuures oleme jätnud arvestamata Baltika nõukogusse kuuluva KJK Fund Sicav-Sifi börsivälise tehingu, millega fond sai 1 993 924 Baltika uut emiteeritud aktsiat.

Finantsinspektsiooni andmed ulatuvad kuni 2005. aasta alguseni välja ning alates sellest ajast tehti augustis üle kahe korra rohkem tehinguid, kui järjekorras teisel kuul. Seni oli kõige aktiivsem kuu 2007. aasta november, kui insaiderid tegid kokku 30 tehingut.

Läinud kuul olime tunnistajaks 74 insaidertehingule. Siinjuures tuleb veel lisada, et koostades statistikat Finantsinspektsiooni andmete alusel, jäid arvestamata börsivälised tehingud, sest nende hulka kuulusid näiteks aktsiate pantimised, optsioonide lunastamised, aktsiate märkimised jne.

Iseenesest on insaiderite tehingud igati tervitatavad, sest kui firma juht ostab endale aktsiaid juurde, näitab see tõenäoliselt kahte asja - aktsia võib olla odavalt hinnatud ja juhil on usku firmasse. Vaadates praegu valitsevat pessimismi ja nägemata horisondil mingeid lahendusi Euroopa ja USA võlaprobleemidele, võib arvata, et aktsiaturud jätkavad vindumist ka septembris, mistõttu võiksime oodata veelgi rohkem insaiderite tehinguid käesoleval kuul. Seega, investorid, hoidke silmad-kõrvad lahti ja jälgige turgu.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, mille jaoks osta päevapilet SIIT või telli leht SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing