Henkel Makroflexi hea aasta

Kadri Tamm 14. september 2011, 00:00

"Mullu oli Henkel Makroflexis muutuste aasta," sõnab ettevõtte juhatuse esimees Sirje Aal. "Teisel poolaastal tuli meile seoses Soomes Oittis asunud tehase sulgemisega üle sealne tootmine. See kasvatas mahtu."

Tootmise Eestisse toomine võimaldas optimaalsemalt kasutada nii inimressurssi, raha kui ka tootmisvõimsusi.

"Selline kontsentreerimine on praegustes majandustingimustes otstarbekas, ent kerge see protsess polnud. Arvestada tuli Soome seaduste ja sealsete tugevate ametiühingute nõudmistega. Tegu oli üsna piinarikka ajaga," tunnistab Aal.

"Majanduslikult oli otsus kahtlemata põhjendatud," lisab ta.

Kriisist väljas. Eraldi toob Aal välja meeskonna rolli: "Olen südamest tänulik meie tiimile, kes on selle keerulise ajaga toime tulnud. 2010. aastasse jäi Soome tehase sulgemine, tootmise siia toomine, samas pidas meie meeskond vastu ja saime hakkama peaaegu sama inimeste arvuga."

Aali kinnitusel pole ühinemisest tingitud tootmismahu suurenemine heade tulemuste ainus põhjus.

"2009. oli raske kriisiaasta. On isegi üllatav, et kriisist väljumine ja turu elavnemine nii kiiresti tuli. Turg kasvab ja tootmismaht on suurenenud nii mullu kui ka tänavu," räägib Aal.

Seoses energiakandjate hinna tõusuga kasvasid tootmiskulud ka Eestis, ent Henkel Makroflexi on see väikestest tootjatest vähem mõjutanud.

"Meie puhul toimib mastaabiefekt. Mida enam oma liine kasutame, seda parem. Mahud on suured ja tootmiskulude kasv küll mõjutab meid, ent mõju ei ole nii tugev, et põhjustaks probleeme," lausus Aal.

Kasv jätkub ka praegu. Ettevõttes töötab veidi üle saja inimese.

98% toodangust turustatakse väljaspool Eesti piire, kõige enam eksporditakse Venemaale ja Ukrainasse, samuti Saksamaale. "Sihtkohti on üle maailma, sh Uus-Meremaa ja Austraalia," nendib Aal, kelle kinnitusel on tulevikuprognooside tegemine keeruline, ent mullusest rohkem on toodetud ka tänavu ja aasta lõpetatakse heade majandustulemustega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing