Kadrin Karner • 10. oktoober 2011 kell 21:00

Ameerikanurgal uus mees paadis

Harak rääkis, et Süda Maja juhatuse liiget Veiko Murrustet teab ta juba 20 aasta tagusest ajast, kui nad koos ühe töö tegid. "Aga siis on olemas veel Tõnis Kotkas (Süda Maja nõukogu liige - toim), kellega olen kunagi ühes koolis käinud, ja tema otsis mu üles ning rääkis augu pähe," rääkis Harak naerdes sellest, kuidas just tema sattus Süda Majasse investeerima.

Süda Maja 2010. aasta majandusaasta aruande järgi lisandus ettevõttele mullu suvel üks aktsionär ja aktsiakapitali laiendati 62,4 miljoni krooni ulatuses, millest veidi enam kui 31 miljonit krooni lisandus ettevõttesse samal aastal. Praeguseks on Murruste sõnul kogu Süda Maja tehing lõpule viidud.

Väikesed viivitused. Oma rahapaigutamisega rahul olemise kohta ütles Harak nii: "Praegu on meil asi minu meelest natukene toppamas, aga see peab kohe paisu tagant lahti minema. Ma loodan, et sellest tuleb suur asi." Toppamine on tema sõnul tingitud nii rahalisest olukorrast kui ka bürokraatiast. "Natuke on mõlemad asjad süüdi. Eks see majanduslangus tingis natuke, ja bürokraatiat, seda meil jätkub."

Projekti kulg. Süda Maja juhatuse esimees ja aktsionär Veiko Murruste kinnitas, et infrastruktuuri ehitus on Ameerikanurgal plaanis sel aastal, hoonete ehitus hiljemalt tuleva aasta alguses või veel selle aasta lõpus. Esimese osa tahetakse avada 2012. aasta lõpus.

Harak tegi Ameerikanurga jaoks eraldi allettevõtte, mille juhatuses ta on ning mille tegevjuhiks on ta komandeerinud oma teise ettevõtte arendusdirektori. "Õige pea läheb siin asi tormiliselt käima," lubas Harak.

Oma ettevõtte kaudu Süda Maja aktsionäriks olev kunagine Eesti rahandusminister Madis Üürike on projekti kulgemisega rahul. "Minu teada on lepingud olemas ja ehitus kindel," märkis praegu Rootsis viibiv Üürike. Seni on ehitust mitu korda edasi lükatud.

Kui selle aasta alguses lahkus projektist investor Helios Properties, siis nüüd on lahkunud selle aasta jaanuaris avalikult välja hõigatud Rioja Developments, kelle kohta aasta alguses kirjutati nii: "AS Süda Maja ja Rioja Developments Ltd sõlmisid koostöölepingu Ameerikanurga Kaubandus- ja Logistikaparki tehasekaupluste keskuse ehitamiseks."

Murruste ja Üürike kinnitavad kui ühest suust, et tegemist on konsultatsiooniettevõttega, kes mingit keskust ehitama ei pidanudki, vaid kelle ülesandeks oli tehasekaupluste kontseptsiooni väljatöötamine. "Rioja Developments Ltd (RDL) on üks meie paljudest partneritest, kes on praeguseks oma ülesande täitnud. RDLi ülesandeks oli outlet-kontseptsiooni väljatöötamine ja selle elujõulisuse selgitamine. Töö tulemusena omame outlet-kontseptsiooni ja veendumust, et projekt on elujõuline," ütles Murruste.

Hetkel kuum