Romet Kreek • 10. november 2011 kell 9:34

Angerma: Egis on üks väheseid tõeliselt kaitsvaid aktsiaid

Ungari ravimitootja kasumlikkus jäi tublisti väiksemaks, kui analüütikud olid ennustanud, kuid esialgu on aktsia hind turuosaliste nõrkade ootuste tõttu täna esialgu hoopis pisut tõusnud.

SEB Geneerilise Farmaatsia fondi juht Meelis Angerma kommenteeris täna avaldatud Ungari ravimitootja Egise kvartalitulemusi:

Pikemat aega ehk eelmisest sügisest peale on seda ettevõtet rõhunud mure Ungari valitsuse sammude pärast, mis kahjustasid kasumlikkust koduturul osa raha tervishoiueelarvesse tagasimakseks nõudmise tõttu. Aktsia hind peaks juba sisaldama suure hulga pessimismi, mis on aktsia tulevikuväljavaadetele pikas perspektiivis soodne. Egis on üks vähestest tõeliselt defensiivse iseloomuga tervishoiusektori aktsiatest Kesk- ja Ida-Euroopas. Põhjuseks on väike võlakordaja (15,3%) ja suur rahavaru (13,3% varadest). Ajalooliselt on kasum aktsia kohta kõikunud suhteliselt väga tagasihoidlikult.

Sesoonselt on kolmas kvartal ravimitööstustele üldse nõrgapoolne ja sellepärast ei tohiks kolmanda kvartali kasumit aktsia kohta neljaga korrutada, et saada kogu aasta tulemuse hinnangut. Turgudest läks Egisel hästi Ukrainas. Venemaal ja mujal SRÜs jäi ettevõte oma prognoosidele alla. Jätkuvalt on näha, et vabu tootmisvõimsusi kasutatakse toimeainete tootmise suurendamiseks emaettevõttele Prantsuse Servier'ile. See äri ei lisa palju kasumit, kuid toetab käibe kasvu ja aitab katta kulusid.

Viimase kvartali käive oli Egise ajaloo suurim. Egise aktsia P/E on praegu aktsia 17 600 forinti suuruse hinna juures 10, hinna-käibe suhe 1,1 ja hinna-raamatupidamisväärtuse suhe 0,85. Need suhtarvud on selgelt madalamad võrreldes sarnaste ettevõtetega samas tööstusharus.

Tulevik seotud Venemaaga

Tulevikus sõltub Egise aktsia võimalik ülesärkamine ja lemmikute hulka tõusmine Venemaa ravimituru ja rubla kursi liikumisest. Alates sellest aastast toimub Egise müük vastavalt seadusele Venemaale rublade eest. Teiseks tõukejõuks võiks olla Ungari eelarveprobleemide taandumine ja välisinvestorite usalduse kasv Ungari varade suhtes. Egis on tõenäoliselt sobilik aktsia katastroofilähedase stsenaariumi üleelamiseks Euroopas.

Jälgida võiks netokasumi marginaali arengut praeguselt ajaloolise vahemiku alumise ääre lähedalt 6,2%. Kasvu loodab Egis saavutada Türgi ravimiturul, kuhu on tehtud viimased suuremad investeeringud. Seni pole seal suuremat kasvu veel saavutatud. Viimasel ajal on Egise aktsia hinda tublisti toetanud teise Ungari ravimitootja Gedeon Richteri arendatava skisofreeniaravimi Cariprazine'i positiivne kliiniliste katsetuste kolmanda faasi tulemus, mis lõi juba positiivse tausta Ungari ravimifirmadele. Analüütikud hindavad sageli Egise hinnataset teatava muutumatu diskontoprotsendiga võrreldes Gedeon Richteri suhtarvudega.

Egise kvartalikasum vähenes aastaga 26,3 protsenti, 2,06 miljardile forindile. Käive kasvas kaks protsenti, 33,07 miljardile forindile. Analüütikud ootasid Reutersi andmetel 32,65 miljardi forindise käibe juures 3,93 miljardi forindist kasumit.

SEB Geneerilise Farmaatsia fondi positsioon on 4290 aktsiat ehk 7,65% fondi portfellist.

Hetkel kuum