LHVst jäi Lõhmusele alla poole

Katre Pilvinski 15. november 2011, 00:00

"Hansapank ei oleks olnud Hansapank, kuulunuks ta paarile inimesele nagu Lätis Parex Pank. Edasine on juba lihtne matemaatika," kommenteeris Lõhmus oma osaluse vähenemist.

LHV jättis uued investorid täpsustamata. "Kõik üheksa investorit on Eesti ettevõtjad. Kuna meil puudub luba nende nimede avaldamiseks, siis ei hakka neid siin üles lugema," märkis LHV Panga meediasuhete juht Andres Kask.

Oktoobris toimunud emissiooni käigus märkisid kõik nõukogu liikmed aktsiaid 8,3 miljoni euro, 9 investorit 4,5 miljoni euro ja 20 töötajat üle 100 000 euro eest, teatas pank.

Hein optimistlikult häälestatud. LHV Groupi nõukogu liige Raivo Hein suurendas oma osa pangas ligikaudu protsendi jagu. Ta pole küll uut tabelit näinud, kus kõik aktsionärid kirjas on, kuid usub, et tema osalus on nüüd 2-3% ringis. "Oleksin pidanud oma osalust isegi natuke rohkem suurendama, kui suurendasin," märkis Hein. "Kahjuks ei saanud ma sinna kõike vaba raha panna, mida oleksin tahtnud. Kuid eks vaatame järgmisel aastal, paneme jälle juurde, kui on vaja."

Heina sõnul suurendas ta osalust, tal on suur usk selle panga tulevikku. "Ning senini on kõik läinud täpselt plaanipäraselt."

Hein arvas, et sel ajal kui pank jõuab kahjumist kasumisse, kasvab ka panga turuosa. "Nagu Erki Kilu on öelnud: paari aastaga peaksime olema suuruselt viies pank Eestis, sinnani me praegu pürgime ja jooned ning graafikud näitavad, et me oleme õigel teel."

Tamjärvele meeldib LHV areng. Nõukogu liige Hannes Tamjärv tunnistas, et ta suurendas oma osalust LHVs. "Ma usun LHVsse," põhjendas ta.

LHV Groupi nõukogu liige Heldur Meerits kinnitas samuti oma osaluse suurendamist ettevõttes. "Protsentuaalselt vähenes, kuid absoluutnumbrites suurenes," täpsustas ta. Otsustasin osalust suurendada, kuna mulle meeldib, kuidas LHV areneb. Minu meelest on tegemist ühe hea ja tubli ettevõttega," nentis investor.

Börsileminek on igihaljas teema, mis ikka aeg-ajalt spekulatsioone tekitab. Meeritsa sõnul pole LHV börsiletulekust konkreetsemalt räägitud ning ta igaks juhuks ei oleta seda, millal LHV börsile läheb. "Ma arvan, et see on kunagi üsna tõenäoline, aga mis aastal see võiks juhtuda - sinna läheb ikka aega."

Lõhmuse teatel investeerib LHV aktsiakapitali suurendamisest saadud raha edasi LHV Panka. "LHV Pank on praegu väga kiire kasvu faasis ja finantseerimiseks on vaja suurendada kapitali nii sellel kui ka järgmisel kolmel-neljal aastal," märkis Lõhmus. Praegu tegutseb pank planeeritud kahjumiga ja kasumisse tahetakse jõuda 2013. aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 16:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing