14. november 2011 kell 14:30

Ühendkuningriik plaanib investeerida 50 miljardit infrastruktuuri

Ühendkuningriigi rahandusminister George Osborne kavatseb majanduskasvu edendamiseks investeerida elamu- ja tee-ehitusse ligi 50 miljardit naela, kirjutab finantsuudisteportaal CNBC.

Samal ajal kui eurotsooni nukrad väljavaated ohustavad  Suurbritannia majandust, seisab George Osborne’i ees ülesanne leida viise riigi majandusaktiivsuse tõstmiseks. Rahandusminister on rõhutanud, et eelarve kärpimise osas ta siiski järeleandmisi ei tee, sest see seaks ohtu riigi usaldusväärsuse finantsturgudel .

Osborne soovib investeeringuid finantseerida erasektori rahaga, mida hoiavad enda valduses pensionifondid ja kindlustusettevõtted.  Valitsus loodab, et riigivõlakirjade madal tulusus suunab erainvestorid infrastruktuuriprojekti juurde.

Opositsioonis oleva Tööpartei liider Ed Miliband süüdistas laupäeval valitsust majanduse pidurdamises, pidades tõsiseks veaks aastatagust kulutuste kärpimist ja liiga kiiret maksutõusu. Parteil on sel nädalal plaanis tugevdada survet valitsusele, et viimane hakkaks tööturu olukorra parandamise ja majanduskasvu nimel kiiremini tegutsema. 

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum