24. oktoober 2013 kell 21:00

Mobi Solutions, Linnar Viik ning Tavid investeerisid Signwise’i

Mobi Solutions OÜ, Tavid AS ning IT-visionäär Linnar Viik otsustasid investeerida iduettevõttesse Signwise.

Signwise on ettevõtetele loodud lihtsalt kasutatav veebipõhine digitaalallkirjastamisteenus.

Ühe põhjusena, miks Mobi Solutions kaasati Signwise’i tegevusse, on plaan luua mobiilirakendus, millega saaks samuti elektroonilisi dokumente digitaalallkirjastada, ütles Signwise’i tegevjuht Tiit Anmann.

“Me tahame, et kasutajal on telefonis äpp (rakendus – toim), mis suhtleb meie teenusega, ja selle kaudu integreeritakse eri riikide mobiili-IDde pakkujad ning kasutajad saavad sealtkaudu ühiselt allkirju anda,” rääkis Anmann Signwise’i plaanidest.

Lisaks on kavas praeguse portaali kõrvalvõimalus infosüsteemide liidestamiseks, kasutades Signwise’i äppi. Sisuliselt tähendab see, et Signwise on võimeline pakkuma suvalise ettevõtte süsteemidele pakutavat funktsionaalsust teenusena juurde.

“Näiteks kui Äripäeva veebis oleks huvi, et kasutajad on ID-kaardiga autenditud ja seal on vaja ka dokumente allkirjastada, kui näiteks käsiraamatuid tellida, siis sisuliselt on meie teenusega võimalik kõik need ID-kaardi omanikud, kes on Euroopas olemas ja meie teenuses toetatud, lubada meie tarkvara kaudu teie teenustele ligi, nii et Äripäev  ise ei peaks nende riikide elektrooniliste identiteetide integreerimisega tegelema,” selgitas Anmann uut süsteemi.

Seoses eile tehtud investeeringuga on alustatud uute platvormide arendamist. Peamine arendusmeeskond on Signwise’is olemas, kuid mobiiliplatvormide puhul plaanitakse Mobi Solutionsi  abi kaasata.

Kasvav nõudlus. Mobi Solutionsi juhatuse liige Veljo Otsason ütles, et see investeering on sobiv täiendus Mobi investeeringuporfelli. “Sign­wise tegutseb tugeva ja kasvava nõudlusega valdkonnas, mille rahuldamiseks on meil aastate jooksul arendatud võimekus. Digitaalse autentimise ning allkirjastamise valdkonnas on Eesti kompetents maailma tasemel,” märkis Otsason.

Tavidi juhatuse esimees Kuno Rääk märkis, et näeb digitaalallkirjastamises suurt potentsiaali, et muuta rahvusvaheline asjaajamine oluliselt efektiivsemaks.

Hetkel kuum