14. november 2013 kell 18:34

Goldman: aktsiatel on veel tõusuruumi

Kuigi Standard & Poor's 500 indeks on sel aastal rallinud 25%, siis Goldman Sachs Groupi investeerimisstrateeg usub, et USA aktsiaturul on endiselt tõusuruumi.

Kasumi-hinna suhted (P/E) on madalamad võrreldes viimase korraga, kui aktsiad olid sellistel tasemetel, ütles Abby Joseph Cohen intervjuus Bloomberg Radiole. Ta lisas, et Janet Yellen on üks parimaid majanduspoliitilisi analüütikud USAs ning väärib nimetamist järgmiseks Föderaalreservi esinaiseks.

Goldmani strateeg prognoosib, et S&P 500 indeks tõuseb järgmise aasta lõpuks 1900 punktini, mis praeguselt tasemelt tähendaks 6,6% tõusu.

"Ettevõtted on järjest entusiastlikumad majanduse dünaamika pärast," ütles Cohen. "Turul on veel tõusuruumi. Ühendriikide majandus kasvab järgmine aasta tõenäoliselt kiiremini."

S&P 500 kaupleb hetkel 16,1-kordselt võrreldes prognoositavate kasumitega. Viimase viie aasta keskmine on seejuures 14,0. Käesoleval tulemuste avalikustamise hooajal on Bloombergi andmeil S&P 500 indeksi 450st tulemused teatanud liikmest 75% ületanud kasumiprognoose ning 54% löönud käibeprognoose.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum