Edukat juhti veab sisemine vedru

Ave Lepik, Kaisa Gabral 11. jaanuar 2014, 07:25

Üle 20 aasta tegevjuhtimisega tegelenud Peeter Puskai sõnul on edukaks juhtimiseks oluline igapäevaselt vedav sisemine vedru ning tagataskus peab igaks juhtumiks olema plaan B.

Koolitusfirma Invicta tegevjuhti Peeter Puskaid paneb igapäevaselt tegutsema sisemine vedru. "Minu sisemine vedru on mind selle elukutse juurde toonud ja olen seda tööd teinud üle 20 aasta, olnud ettevõtete juht siis. Ettevõtete juhtimine ja mitte väga heas olevate ettevõtete juhtimine on viimased aastakümned olnud minu ampluaa," rääkis Puskai ja lisas, et tema soovitus tegevjuhtidele oleks see, et kunagi ei tohi ennast lõdvaks lasta.

"Isegi olukordades, kus tundub, et asjad jooksevad hästi, kliendid on rahul, töötajad on rahul ja omanikud on rahul. Ometi seda hetke ei sa nautima jääda, kogu aeg tuleb olla samm või isegi kaks ees," soovitas Puskai ja lisas, et erinevateks ootamatuteks olukordadeks võiks tegevjuhil tagataskus olemas olla ka varuplaanide pakett.

"Kogu aeg peavad olemas olema lahendused ootamatusteks, mis tavaliselt tulevadki ju ootamatult. Et kui läheb teisiti, et mis siis edasi teha annaks," lisas Puskai.

Samuti soovitas Puskai tegevjuhtidel oma töötajatele nö ette sööta arendavaid projekte. "Kogu aeg tuleb hoida oma töötajaid, ma ei kasutaks sõna motiveeritud, mulle see sõna ei meeldi, kuid inimestel peab olema kogu aeg nende võimetele vastavaid projekte, mille kaudu nad saavad ennast arendada, neil peab olema uusi väljakutseid," soovitas Puskai.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2014, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing