Kessler - terava keelega FI juht

16. jaanuar 2014, 07:34

Tänasest viskab endale finantsinspektsiooni raudrüü selga uus juht Kilvar Kessler, kes on silma jäänud mõõkteravate ja konkreetsete väljaütlemistega.

Rohuneemest pärit Kessler on läbinud Tartu ja Bostoni ülikooli õiguse erialal. Tema suureks kireks on ka fotograafia, näiteks pälvis Kessler 2012. aastal loodusfoto konkursil žürii tunnustuse.

"Ärkan väga vara, suvekuudel käin loodust pildistamas või jõusaalis. Tööle sõidan bussi, auto või rattaga sõltuvalt ilmast või tujust," iseloomustab Kessler oma hommikuid.

Enne finantsinspektsiooni töötas Kessler Aare Targa advokaadibüroos. "Kui ta on teravalt öelnud asja eest, siis see tuleb alati ju pigem asjale kasuks, kui öeldakse välja oma seisukohti. Ma ei näe, et teravates väljaütlemistes oleks midagi halba. Pigem oleks halb see, kui jäetakse midagi ütlemata ja tegemata, mis peaks olema tehtud," kommenteerib Tark Kessleri teravat keelt.

Kessleri väljaütlemised börsiettevõtete läbipaistvuse, turumanipulatsioonide või muude pahategude osas on olnud mõjuvad. "Tarmo Sild on kurjategija!" ja "Tooli süüdimõistmine lõpetas börsil kauboikapitalismi!" on vaid mõned näited.

Kessler on seisnud vastamisi ka Eesti erinevate suurettevõtjatega, sh Olari Taaliga. Vaatamata sellele on Taali hääles Kesslerist rääkides respekt.

"Kindlasti on ta asjalikum mees kui eelmine. Ta on konkreetsem, jagab asja ja kõrvalt vaadates - ja ma vaatasin finantsinspektsiooni mingi aeg päris intensiivselt kõrvalt - siis inspektsiooni tööalased tulemused olid kõik suurelt jaolt Kessleri vastutusalast tulnud," märgib Taal tunnustavalt.

Loe panga- ning börsifirmade juhtide kommentaare Äripäeva paberlehest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing