RSA kindlustusfirma plaanib üksusi sulgeda

27. jaanuar 2014, 00:00

Brittide kindlustusfirma RSA Insurance Group Plc plaanib majandusraskuste tõttu müüa oma varasid Kesk- ja Ida-­Euroopas.

RSA-l on kavas lähiajal palgata ettevõte UBS AG, mis hakkaks müüma nende vara Poolas ja Lätis, ütlesid anonüümseks jääda soovinud allikad Bloombergile. Väidetavalt ei ole UBS AG-le veel rohelist tuld antud.

Kindlustusfirma otsib võimalusi oma kulusid koomale tõmmata pärast kolme kasumihoiatust eelmise aasta neljandas kvartalis ja 242 miljoni ­euro (220 miljoni naela) suurust investeeringut Iiri üksusesse. Viimaste sündmuste tagajärjel lahkus ametist ettevõtte tegevjuht Simon Lee. RSA grupi nõukogu esimees Martin Scicluna ütles jaanuari algul, et RSA kapitalipositsiooni ülevaatamine edeneb ja kaalutakse kõiki võimalusi.

Kõneisik Jon Sellors sõnas, et RSA ei kommenteeri oma majandusülevaadet enne järgmist kuud, kui teatab oma aastatulemused.

Eestis läheb hästi. RSA Kindlustuse juhataja Kaido Kepp ütles, et RSA Eesti üksusel on olnud viimastel aastatel väga head tulemused.

“RSA on lühikese ajaga jõudnud Eesti kahjukindlustusturul 6. kohalt esikolmiku kandadele,” sõnas Kepp. Ta lisas, et vaatamata Eesti kindlustusturul valitsevale tõsisele konkurentsile kasvas RSA Kindlustuse käive mullu veerandi võrra, 2012. aasta tugeva kasvu pinnalt. Klientidele maksis ettevõte aastaga kindlustushüvitisi 18,4 miljonit eurot.

Bloombergi uudist võimaliku varade müügi kohta ei soostunud Kepp kommenteerima, märkides vaid, et RSA grupi kui börsiettevõtte seisukoht on, et ei kommenteerita ühtegi kuuldust ja kuulujuttu.

Kasumihoiatused ja kapitalisüst vähendasid RSA turuväärtust mullu enam kui 1,6 miljardi euro (1,3 miljardi naela) võrra. Standard & Poor’s tõmbas detsembris RSA krediidihinde alla A- peale ja teatas, et hinne võib veelgi langeda, kui ettevõte oma kapitali ei tugevda.

RSA tegutseb 32 riigis ­Euroopas, Aasias, Ladina-Ameerikas, Kanadas ja Lähis-Idas ning on viimase kaheksa aasta jooksul omandanud rohkem kui 60 üksust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. January 2014, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing