Börs: turud ootavad Yelleni sõnavõttu

Raido Neemre 10. veebruar 2014, 23:17

USA turud tegid väikese tõusu peale Wall Streeti parimat nädalat sellel aastal. Investorid olid aga äraootaval seisukohal Föderaalreservi juhi Janet Yelleni homse esimese rahanduspoliitika raporti pärast.

“Selle nädala tähtsaim sündmus Wall Streeti jaoks peaks olema Yelleni sõnavõtt USA Esindajatekojas, millele järgneb esinemine senatis neljapäeval,” sõnas Federated Investorsi analüütik Phil Orlando.

"Mina sooviksin oma vaatenurgast näha võlakirjaostu programmi jätkuvat kärpimist, kui see on poliitika, mida toetavad nende majandusanalüütikud,” lisas ta.

Ettevõtetest teatas McDondalds oodatust parematest müügitulemustest oma uutes restoranides, samas kui  USA restoranide müük kukkus rohkem, kui analüütikud ennustasid.

Hasbro kukkus  peale mänguasjatootja teatas oma oodatust madalamatest neljanda kvartali tulemustest.

Apple aktsiad kasvasid peale Carl Icahni teadet, mille kohaselt ei näe ta enam põhjust sundida tehnoloogiahiidu oma aktsiaid tagasi ostma.

Indeksitest kasvas Dow Jones 0,05%, lõpetades päeva 15801,79 punktil. S&P 500 kasvas 0,16% ning sulgus 1799,84 punktil ning Nasaq tõusis 0,54%, lõpetades päeva 4148,17 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2014, 23:17
Otsi:

Ava täpsem otsing