Reklaamartikkel: Hausers Grupp - majanduskriis avas meie jaoks ainulaadse võimaluse

1426-aripaev 13. märts 2014, 11:08
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20140313/NEWS/303139919/AR/0/AR-303139919.jpg

10 aastat tagasi Tallinna Tehnikaülikooli kolme tudengi poolt loodud ehitusfirma Hausers Grupp OÜ elas edukalt üle majanduskriisi ning laiendas oma tegevust kinnisvaraarendusse. Kuigi ehitusvaldkond pole lihtne sektor, kajastub positiivne meelestatus täna nii Hausers Grupi tegevuses, tulemustes kui ka muidugi lõpptoodangus. 

“Nägime viis aastat tagasi toimunud majanduskriisis enda jaoks võimalust ning kasutasime selle ära: ehitustegevuse kokku kuivades õnnestus meil soetada mõned korterelamute kinnisvaraprojektid, millest teised eriti kuulda ei tahtnud. Kuna meil oli vahendeid ning huvi, laiendasime üldise turu languses oma tegevusportfelli ning alustasime 2010. aastal Rae vallas Peetri külas korterelamute ehitamisega,” räägib ettevõtte juht Madis Mägi. “Saime antud piirkonnas tegutseda peaaegu konkurentsivabalt, sest kui üldse keegi julges tollal kinnisvara arendada, siis pigem kesklinnas.”

Vaatamata keerulisele majandussituatsioonile on vahepealsed aastad olnud Hausers Grupi jaoks edukad. “Uus tegevussuund tõi meile juurde uut hingamist, sära, tahet ja tegutsemislusti ning tõstis ettevõtte sisemist väärtust,” sõnab Mägi. Ettevõttes on  16 töötajat, kellest enamiku moodustavad projekti- ja objektijuhid.

Kõige suuremaks kunstiks ettevõtte edukana hoidmisel ongi Mägi hinnangul leida üles õiged inimesed ning suuta neid motiveerida. “Meie õnn on, et saame projekteeritavatesse ja ehitatavatesse hoonetesse panna oma kogemusi ja teadmisi. Kui teostame ehituspeavõtuprojekte, peame ehituse läbi viima tellija projekteeritud projekti järgi, mis ei pruugi alati olla meie arvates parim. Olles ise arendaja, saab osaleda loomeprotsessis. On mõnus tunne midagi luua ning tunda, et su nõuandeid ja ettepanekuid arvestatakse.”

Oluline on kvaliteetne elukeskkond

Omandatud kinnistud ning uued kinnisvaraarendused on Hausers Grupi jaoks garantii edasiseks, sest tänu sellele on ettevõttel silme ees selged investeeringu- ja ehitusplaanid: lähiaastatel on plaanis ehitada Tallinnasse ja pealinna ümbrusesse sadu uusi kortereid.

Täna on töös näiteks Sireli elurajoon Peetri alevikus Rae vallas, pisemad projektid Kalamajas ja Kadriorus ning Kasekodu elurajoon Laagris, kusjuures viimane on oma 16 maja ja 320 korteriga Eesti üks suuremaid töösolevaid korterelamuarendusi. Lisaks on Hausers Grupp alustamas Viimsisse Hundi teele ridaelamute rajamist.

“Meie tugevuseks on hästi läbimõeldud ning parima hinna ja kvaliteediga korterid. Kui uus korter on reeglina keskmise palgaga ostja jaoks luksus, siis suur osa meie poolt pakutavate korterite müügihind on 1400–1700 eurot ruutmeetri kohta. See on hetke turuhindu arvestades uute korterite alumine pool, samas kui kõigis oma projektides rõhume tänapäevastele energiatõhususe nõuetele, võimaldame osale kolmekorruselistele majadele lifti, igale korterile rõdu või terrassi ning ühe hinna sees oleva parkimiskoha,” loetleb Mägi. Näiteks Sireli elurajoonis on osal korteritel üle 60 m² suurused katuseterrassid, kus muru niitma ja lehti riisuma ei pea, aga kus saab grillida, lapsed batuudil hüpata ning kasvõi sulgpalli mängida.

Vähetähtis pole ka ehitatavate korterite juures  nende asukoht kvaliteetse elukeskkonnana: igal arendusel on lasteaed, kool ja bussipeatus mitte kaugemal kui üks kilomeeter. Samuti on uutes korterites madalamad kommunaalmaksed ja pisem remondifond, mis teevad igapäevase elu soodsamaks kui vanas majas. Lisaks on uues hoones mõnus, turvaline, tervislik, puhas ja modernne miljöö.

Täna on Hausers Grupp keskendunud kinnisvaraärile ning peab lisaks korter- ja ridaelamutele reaalseks lähiajal alustada ka tootmis- või ärihoonete arendamist. Ehituse peatöövõtu ja ehitusprojektide juhtimisega on plaanis jätkata ja kõik uued ning vanad kliendid on teretulnud.

www.hausers.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2014, 13:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing