Tudengimeeskonnad lõhuvad raame

02. aprill 2014, 00:00

See, et ülikooli rüpes sündinud eduka start-up’i käive ületab ülikooli eelarve, pole kindlasti võimatu. Kui see nii oleks, on ka ülikool oma eesmärgi saavutanud.

Tudengimeeskonnad ja nende juhendajad on muutunud oluliseks arendusjõuks, kes loovad uusi programme ja süsteeme ülikoolide akadeemilise töökorralduse kõrvale. Edukamad projektid jõuavad heade ­finantstulemusteni.

Ettevõtjatega koostöös toimivatest projektidest käivitub 80–90% teadlaste otsesidemete kaudu. Tugistruktuur saab kaasa aidata teadlaste, doktorantide ja ettevõtjate kokkuviimise, juriidilise abi ning vajadusel läbirääkimiste nõustamise kaudu.

Inspiratsioon otsustab. ­Innovatsiooni määravaks jõuks on teadmistepõhised klastrid ja nende koostöö, mida veavad inspireeritud üksikisikud. Inspireeritud juhtimist vajavad kõik rahvusvahelistumise ideed, tuimalt ümber laua istudes ja üksteisele otsa vahtides ei sünni toimivaid strateegiaid ega arengukavu.

Tugevamad meeskonnad väljuvad õppekavade traditsioonilistest raamidest ning sisuliselt on tegemist laiapõhjalise praktilise õppetöö vormiga selle kõige paremas ja efektiivsemas mõttes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. April 2014, 18:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing