Prints Harry külastab mais Eestit

Indrek Kald 04. aprill 2014, 13:08

London andis täna ametlikult teada, et prints Harry külastab Eestit maikuus.

Prints Harry visiidi peaeesmärgiks on tänada Eesti rahvast ja kaitseväge Ühendkuningriigi ja Eesti lähedase koostöö eest Afganistanis. Visiidi käigus kohtub prints haavatud Eesti sõduritega, kellest mitmed on viibinud ravil Suurbritannias Headley Courti kliinikus.

"On suurepärane uudis, et Tema Kuninglik Kõrgus prints Harry tuleb maikuus Eestisse. Tema külaskäik on kindlasti väga kõnekaks märgiks, mis väljendab meie tänulikkust Eesti riigi, Eesti rahva ja Eesti kaitseväe vastu, silmas pidades seda, mida oleme koos saavutanud Afganistanis juba alates 2006. aastast, ning tähistab samuti meie pühendumist jätkuvale  ja süvenevale kahepoolsele kaitsekoostööle ka lahingoperatsioonide lõppedes selle aasta teisel poolel," sõnas Briti saadik Eestis Chris Holtby pressiteates.

Tegemist on prints Harry esimese visiidiga Eestisse. Tänavu teeb takaks ametlikku välisvisiiti: mais külastab prints Harry Eestit ja Itaaliat, juunis Brasiiliat ja Tšiilit. Mõlemad visiidid toimuvad Ühendkuningriigi valitsuse toetuseks ja neid korraldab Briti välisministeerium.

Eelolevate visiitide täpsed kuupäevad ja programmid avalikustatakse peagi.

Prints Harry on kolmas isik Briti troonipärilusjärjestuses oma isa, Walesi printsi Charlesi ja venna, prints Williami järel. Ta on kuninganna Elizabeth II pojapoeg.

 2005 astus prints Harry Sandhursti kuninglikku sõjaväeakadeemiasse. Detsembrist 2007 kuni veebruarini 2008 viibis ta rahvusvaheliste rahuvalvejõudude koosseisus Afganistanis Helmandi provintsis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2014, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing