Börs: turud jahutasid hinnasula

Fredy-Edwin Esse, California 14. aprill 2014, 23:11

Kuigi eelmise nädala lõpus aset leidnud USA aktsiate massiline müük sai täna lõpu ja kuigi pessimism üritas taas võimust võtta, siis viimasel tunnil rallisid turud otse üles.

Päevale andis positiivse avapaugu Citigroup, kelle esimese kvartali puhaskasum suurenes neli protsenti, 4,15 miljardi dollarini laenukahjumite vähenemise tõttu. Aastaga vähenesid panga laenukahjumid 798 miljonilt dollarilt 292 miljonile. Kasum aktsia kohta oli 1,30 dollarit. Analüütikud ootasid kasumiks aktsia kohta 1,14 dollarit. Päeva lõpuks rallis Citigroupi aktsia ligi 4%, vähendades selle aasta miinust 9% peale.

Börsil on tulemuste hooaeg võtmas sisse täistuure ja investoritel on kõvasti infot, mida analüüsida. Sel nädalal teevad enda läinud kvartali tulemused avalikuks teiste hulgas Coca-Cola Co, Goldman Sachs Group, Yahoo!, Google ning General Electric.

Positiivsust tõi turule juurde USA jaemüüginumbrid. Märtsikuine jaemüük kasvas Ühendriikides 1,1%, mis lõi ootusi ja on tugevaim kasv pärast 2012. aasta septembrit. 13 kategooriast koguni 10 näitasid müügi paranemist. Lisaks korrigeeriti veebruarikuine kasvunumber 0,7% peale ehk kaks korda suuremaks varem teatatust.

Ettevõtete tasandil avalikustas Financial Times täna, et Facebook plaanib Euroopas turule tuua oma finantsteenuse, millega sotsiaalvõrgustiku kasutajad saavad teha ja edastada makseid.

Eestlaste jaoks märksa põnevam on aga ajalehe väide, et Facebook peab teenuse elluviimiseks läbirääkimisi kolme Londonis baseeruva idufirmaga, kellest üks on Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse asutatud TransferWise.

Kuld tõusis tänasega viimase kolme nädala kõrgeimale tasemele. Väärismetalli unts kallines 0,53% ja maksis 1326 dollarit untsi kohta. Kulla hinna hiljutine kallinemine ei ole takistanud suurpangal Goldman Sachs ennustamast väärismetallile langust sel aastal.

13. aprillil avalikustatud kliendikirjas ütlevad analüütikud, et hiljutise kulla hinnatõusu taga on kehvast ilmast tingitud nõrgad majandusnäitajad ning Ukraina. Ette vaadates on aga pank endiselt kindel, et USA majanduse kasvutempo kiireneb aasta teises pooles ning nad jäävad enda aastalõpu kulla hinnaprognoosi juurde, milleks on 1050 dollarit.

Barrel naftat odavnes New Yorgi kaubabörsil 0,15% ning maksis 103,59 dollarit. Euro andis samal ajal dollarile järele 0,17% ning võrdus 1,3819 dollariga.

Viimase kauplemistunniga suutis Nasdaqi komposiitindeks taas üht langust vältida ning tõusta uuesti üle 4000 punkti. Indeks kerkis lõpuks 0,57% ja sulgus 4022,69 punktil. S&P 500 lisas 0,82% ja läks õhtule 1830,61 punktil. Dow Jonesi tööstuskeskmine lõpetas 16 173,24 punkti peal, 0,91% kõrgemal võrreldes reedega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2014, 23:11
Otsi:

Ava täpsem otsing