Puhkepäev. Kuidas mõtete vahele ruumi teha!

02. mai 2014, 00:00

Puhkamiseks ei pea ootama iga-aastast paari vaba nädalat, minipuhkusel võib käia iga päev. Sattusin mõnda aega tagasi Youtube’is muusikat kuulates mõnusate, rahulike viiside peale. Kes nende autor oli, ei tea, sest tegu oli mitmetunnise lugudeseeriaga, mis ühegi tuntud artisti nime keskkonna otsimootorisse sisse toksides välja ei tulnud – märksõnadeks olid hoopis ingliskeelsed chill music ja relaxing music.

Mis mind selle juures kõige rohkem aga üllatas, oli kuulajate number. Neid tundmatute autorite heliribasid oli enne mind kuulanud ligi 30 miljonit inimest, mõnda rohkem, mõnda vähem. Kes ilmselt lihtsalt lõõgastumiseks, kes stressileevenduseks või piduri tõmbamiseks. See pani omakorda mõtlema, kuidas lisaks muusikale üldse igapäevaelu virvarris meie elu juhtivale suurele lihasele – mõtlemislihasele ehk ajule – puhkust anda, peas mõtete vahele ruumi teha.

Meditatsioon argiaskeldustes. Üks hea viis selleks on aeg maha võtta, vaikselt ja rahulikult olla, mediteerida või mõnd hingamisharjutust teha. See kõlab muidugi lihtsamalt, kui see tegelikult on, sest selleks aja maha võtmiseks on vaja omakorda natukene aega ja muidugi distsipliini.

Kellele see õige või sobiv viis ei tundu, saab proovida neid tehnikaid igapäevatoimetuste keskel teha. Sportimine, hommikusöögi söömine või muusika kuulamine on ka võimalused. Kui neile tegevustele 100% keskenduda, pakuvad ka need võimalust n-ö meditatsiooniks. Kes näiteks ühe heliteose kuulamisel detailidesse süveneda suudab samal ajal millelegi muule mõtlemata, on sellega väga oskuslikult hakkama saanud.  Võimalusi selleks pakuvad ka põnevad lavastused või filmid.

Viimaseid saab näha mitmetel käimasolevatel või peagi algavatel festivalidel – 7. mail stardib esimest korda Tallinn Comedy Festival, mis lubab kõiki külalisi naerutada. Tartus toimub autorilaulude festival Mailaul, Jõhvis balletifestival, Tallinnas kinos Artis festival “Uus Saksa film” ja Kõrgõzstani filmipäevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. May 2014, 14:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing