Nordecon tahab juhtkonda optsiooniga ahvatleda

05. mai 2014, 00:00

Nordeconi nõukogu tegi ettepaneku suurendada aktsiaoptsiooniprogrammi rakendamiseks ettevõtte aktsiakapitali, emiteerides üle pooleteise miljoni uue nimiväärtuseta aktsia.

Nordecon tahab 27. mail hääletusele mineva aktsiaoptsiooniprogrammiga tegevjuhtkonda motiveerida, võimaldades neil saada kasu oma töö tulemusel aktsia väärtuse suurenemisest, seisab reedel avaldatud aktsionäride korralise üldkoosoleku kokkukutsumise teates. Täies ulatuses saab optsioon teoks, kui ettevõtte kulumieelne ärikasum EBITDA on suurem kui 11 miljonit eurot.

Väikeinvestorid pooldavad ideed. Osaühingu OKOB Investi omanikuna ligi 29 000 euro suuruse investeeringuga Nordeconi väikeaktsionäride ringi kuuluv kunagine tuntud börsihai Charlie Viikberg tervitas ettevõtte ideed juhtkonda optsioonidega motiveerida.

“Kui juhtkond on motiveeritud ja selgelt nende motivatsioon on kinni aktsiahinnas, siis äkki hakkab ettevõte ka rohkem vaeva nägema, et aktsiahind liiguks koos ettevõtte kasvuga,” lausus ta. “Siin ei ole midagi taunimisväärset.”

352 833 euro suuruse investeeringuga Tallinna börsile oli Viikberg Äripäeva tänavuses investorite pingereas 48. kohal.

Töötasu väärtuse kasvuga seotud. Viikbergiga sama meelt oli ettevõtte Galileo kaudu Nordeconi aktsiatesse veidi enam kui 27 000 eurot paigutanud väikeinvestor Vahur Pindma. “Olen väikeaktsionärina ettevõtte juhtkonna agressiivse tasustamise poolt ehk mitte maksta liiga suurt palka, vaid pigem jagada ameerikalikult palju optsioone, et juhtkond võtaks endale ka aktsionäri vastutuse,” selgitas ta. “Seda eriti juhul, kui ettevõttel pole seni väga hästi läinud ja juhtkonda üritatakse kaasata nõnda, et nende töötasu sõltuks aina rohkem ettevõtte väärtuse kasvust.”

390 370 euro väärtuses investeeringutega investorite TOPis­ 39. kohale jäänud Pindma hindas, et tunamullusest enam kui kaks korda kõrgemaks seatud EBITDA eesmärk realistlik. “See on saavutatav,” kinnitas Pindma. “Ma usun, et nõukogu on niipalju tark küll, et oskab tulevikku väärtustada ega pane püüdmatut eesmärki, sest see ei motiveeri teatavasti mitte kedagi.”

Tänavu on Nordeconi aktsia Tallinna börsil kukkunud 6,9%. Aastaga on langus olnud pisut enam kui 15%. Reede keskpäevaks oli aktsiaga tehtud neli tehingut kogusummas 5213 eurot ja tõus on olnud 1,02%.

 

Mis on mis

  • Nordeconi optsiooniprogramm

Täies ulatuses on juhatuse liikmel õigus teostada optsioon, kui ettevõtte 2016. a konsolideeritud EBITDA (ärikasum enne kulumit) on 11,228 mln eurot või rohkem.
Pooles ulatuses on õigus optsioonile, kui EBITDA on 7,86 mln eurot.
Õigust optsioonile ei ole, kui EBITDA on 4,491 mln eurot või vähem.
Võrdluseks, ettevõtte 2012. a EBITDA oli 4,83 mln eurot.
Aktsiakapital on jaotatud 32 375 483 nimiväärtuseta aktsiaks. Aktsiakapitali suurendatakse ja uued aktsiad lastakse välja ilma ülekursita.
Nõukogu liikmetel ei ole ­õigust optsiooniprogrammis osaleda.
Kokku on Nordeconil õigus väljastada aktsiaoptsioone kuni 1 618 755 aktsia omandamiseks. Seega suureneks aktsiakapital senisega võrreldes 32 375 483 aktsiani.
Juhatuse esimehel Jaano Vinkil on õigus omandada kuni 291 380 aktsiat ja juhatuse liikmetel Avo Amburil ning Erkki Suurorul 259 000 aktsiat.
Juhtivtöötajatele väljastatavate aktsiaoptsioonide arvu määrab nõukogu, kuid ühelegi juhtivtöötajale ei või väljastada aktsiaoptsioone rohkem kui 129 500 aktsia omandamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2014, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing