Ökonätsu leiutanud koolinoored võitsid õpilastoodete peapreemia

Mari Mets 07. mai 2014, 19:27

Ökonätsu nimega "Nätrum" leiutanud kuus Koeru noort said oma toote eest president Toomas Hendrik Ilveselt täna kõige ettevõtlikumate koolinoorte auhindamisüritusel Entrumi galal peaauhinna.

Seitse kuud tagasi ajurünnaku käigus sündinud võiduidee autorite sõnul on tegemist unikaalse gurmeenätsuga, mille koostisosadeks on vaid looduslikud ained.

„Eesti turul teist sellist ei pakuta ja ka maailmas pole sellised tooted veel laialdaselt levinud. Valime ise välja parimad maitsed, mis lähevad tootmisse. Samas jätkame pidevalt toote ja maitse arendust,“ rääkis Nätrumit meeskonnajuht Hannes Linno.

„Meie lähituleviku äriplaan on paigas. Tootega oleme väljas suveüritustel, näiteks saab Nätrumit osta juulis Viljandi Folgilt,“ lisas ta pressiteates.

President Toomas Hendrik Ilves tunnustas galal osalejaid ja avaldas lootust, et noored jätkavad tööd oma ideedega ning mõtlevad ka uutele nutikatele lahendustele.

„Nelja aastaga on 2272 noort üle Eesti andnud üle poole tuhande uue idee ja mõtte. See programm on näidanud, kuidas ettevõtjad võivad anda oma panuse homse ja ülehomse Eesti heaks, aidates meie õpilastel saada kogemusi, leida tarvilikke kontakte ning oskust vaadata tulevikku,“ lausus Ilves.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. May 2014, 19:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing