Hiina süüdistab GSK juhte altkäemaksu andmises

Birjo Must 14. mai 2014, 09:38

Hiina politsei teatel süüdistatakse ravimifirma GlaxoSmithKline endist Hiina juhti ja tema teisi kolleege kohalikele arstidele ja haiglatele miljardite jüaanide suuruse altkäemaksu andmise eest.

Mark Reillyt ning kaht Hiina üksuse juhti Zhang Guoweid ja Zhao Hongyani kahtlustati ka ametnikele altkäemaksu tasumises, vahendas Reuters kohalikku meediaväljaannet.

See on suurim välismaist ettevõtet puudutav korruptsiooniskandaal Hiinas alates Rio Tonto afäärist 2009. aastal, mis lõppes nelja juhi vangistamisega 7-14 aastaks.

"GSK juhid pakkusid müügi kasvatamise nimel altkäemaksu haiglatele ja arstidele ning samuti tavapersonalile. Raha, mis oli sellesse segatud, ulatus miljardi jüaanini, mis on sadu miljoneid dollareid," ütles üks Hiina ametnik Pekingis pressikonverentsil.

Hiina on oma paisuva keskklassiga suurte ravimitootjate jaoks peamine kasvav turg, kus proovitakse korvata lääneriikide müüginumbrite langust.

Enne skandaali tõusis GSK Hiina müük möödunud aasta teises kvartalis 14%, kuid kukkus kolmandas 61% ja veel 29% mullu viimases kvartalis.

Haarang peegeldab Hiina ametnike kindlameelsuse kasvu ettevõtete altkäemaksu ja korruptsiooni skandaalide päevavalgele toomisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing