Puhkepäev. Lillemüüjast Don Juaniks

16. mai 2014, 00:00

Ei teagi, kas “Gigolo maski all” on saanud hea või halva turunduse osaliseks – filmis stsenaristiks ja režissööriks on John Turturro, kaastegev Woody Allen oma lavastajapagasi ja rollitäitmisega kipub aga minu silmis kogu au endale napsama.

Tegu on lihtsalt väga woodyallenliku filmiga sisu ja teostuse poolest. On inimsuhete keerdkäike ja intriige, on sisemisi dilemmasid ja matšoliku maski taha peitumist, on muresid ja rõõme, on suurlinna tolmu ja kära.

Selle kõige keskel elavad kaks soliidses eas härrasmeest – üks neist šarmantne ja seksapiilne lillepoes töötav Fioravante (John Turturro), teine tema pikaaegne sõber Murray (Woody Allen). Mõlemad natukene üksikud ning teatud mõttes ka teelahkmel, kuidas eluga edasi minna.

Suurlinnas õnneotsinguil. Neil tekib idee hakata parema elu nimel teenima leiba naisterahvaste magamistoas rõõmustamisega. Fioravantest saab gigolo (selles rollis saab hästi hakkama), Murrayst tema sutenöör. Kõik sujub kenasti seni, kuniks mängu tuleb südametunnistus ja sügavamad tunded ühe juudi päritolu naisterahva vastu. Samuti tõsiasi, et töö ei olegi nii kerge ning armastus ja raha ei tule koos sellega libedalt.

Süžee on lihtne ja mahlakas. Selles on sekeldusi ja apse, kohmetuid hetki ja enesekindlaid avaldusi. Nii nagu ka argielus. Lisaks mõnusale huumorile on filmi suureks plussiks õnnestunud osatäitjate valik ja nende hea sooritus.

Emotsioonide tulevärki. Eelkõige särab gigolot mängiv John Turturro ise. Oma rolli sobib valatult ka Woody Allen. Elukogenud härrasmehena tõmbab tema tegelaskuju filmis kogu sündmusteahela käima. Niisamuti on särtsakad oma rollides Vanessa Paradis ja Sharon Stone.

See film on nagu kergelt vürtsikas roog või nüansirikas vein – sobib hästi elamusenälja kustutamiseks, pakub süveneda viitsijatele natukene mõtteainet, kiire naudingu otsijaile hetkelist rahulolutunnet, kurvameelsetele natukene nalja ning rõõmust pakatavatele võimaluse elu värvikirevuse üle naerda.

Linateos võlub oma aususega. Ei mingeid plahvatusi ja tulistamist, ei mingeid üleloomulikke võimeid ja suurepäraseid kangelastegusid. Pigem lihtsad katsed linnaelus õnne otsida.

 

Hinnang

 • “Gigolo maski all”

Hinnang: 7

Režissöör: John Turturro
Osades: Woody Allen, John Turturro, Sofia Vergara, Liev Schreiber, Sharon Stone, Bob Balaban jt
Filmi pikkus: 1 h 30 min
Kinodes alates: 9.05

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  15. May 2014, 16:39
  Otsi:

  Ava täpsem otsing