Äripäev • 10. oktoober 2016 kell 5:50

Sadakond koondatut läks tagasi koolipinki

Eesti Energia kiivrid Auvere elektrijaamas.  Foto: Raul Mee

Töötukassa stipendiumi toel on asunud kutse- või kõrgharidust omandama üle saja inimese, kes on kaotanud töö Eesti Energias, Nitroferdis või VKGs, kirjutas Põhjarannik.

Septembri lõpuks oli tasemeõppesse asunud 119 inimest. Neist 83 on Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse hingekirjas. Seal valiti kõige sagedamini kondiitri, rätsepatöö, elektriku ja ärikorralduse spetsialisti eriala, kirjutas Põhjarannik.

TÜ Virumaa kolledžis pakkusid enam huvi energiatehnika ja rakendusinfotehnoloogia. TÜ Virumaa kolledži arendusdirektor Mare Roosileht ütles, et õpperühmades näeb järjest rohkem küpses eas inimesi. “See on ikka kõige rohkem inimeses kinni, kas ta tahab pingutada või mitte. Tegelikult pole õppimine üle mõistuse suur pingutus. Kurb, kui inimesed löövad käega, pidades end õppimiseks liiga vanaks või suutmatuks.”

Minister Jevgeni Ossinovski avaldas heameelt, et kutse- ja rakenduskõrgharidusõpe on oodatust populaarsem. “Nii et sugugi ei vasta tõele, nagu Ida-Viru inimesed nõuaksid ainult tööd ega tahaks võimaluse korral õppida,” ütles ta.

Hetkel kuum