USA poliitringkonnad sahistavad: Trump võtab Venemaalt sanktsioonid

Ameerika poliitringkondades räägitakse Donald Trumpi ette valmistatud eelnõust, mis eemaldab Venemaalt sanktsioonid.  Foto: epa
Äripäev • 27. jaanuar 2017 kell 11:30

Ajakirja Politico kolumnist Susan Glasser teatas eile oma Twitteri kontol, et USA presidendi Donald Trumpi administratsioon valmistab tõenäoliselt ette pabereid võtta ühepoolselt maha Venemaa-vastased sanktsioonid.

„Olen kuulnud, et Trumpi administratsioonis ringleb Venemaa-vastaste sanktsioonide lõdvendamise määruse eelnõu. Kas need kustutatakse enne Tillersoni välisministriks määramist?“ säutsus poliitikaajakirjanik.

Hearing Trump world has text of order floating around to ease Russia sanctions. Will they put out before Tillerson confirmed SecState?— Susan Glasser (@sbg1) January 26, 2017

Järgmises säutsus ta täpsustas: „Mõned allikad väidavad, et kavandatav määrus võtab ühepoolselt sanktsioonid maha.“

Sama kuuldust kordas oma Twitteri kontol ka Fabrice Pothier, Atlandi Nõukogu kaastöötaja: „Washingtoni allikad teatasid, et Trumpi administratsioonil on valmis eelnõu Venemaalt sanktsioonide võtmise kohta. USA president räägib laupäeval läbi (Saksamaa kantsleri Angela - toim) Merkeliga, seejärel Putiniga,“ kirjutas Pothier.

DC sources say that Trump admin has an executive order ready to lift Russia sanctions. @POTUS to talk to Merkel and then Putin on Saturday— Fabrice Pothier (@FabricePothier) January 26, 2017

Kreml ei ole kursis sellega, kuivõrd vastab tõele täna meedias leviv info, et USA president Donald Trump on ette valmistanud Venemaalt sanktsioonide mahavõtmise dokumendi, kirjutas Interfax.

„Ei, midagi pole selle kohta teada, ja niipalju kui ma aru saan, pole infol allikat, ja ma ei tea, kuivõrd see vastab tõele,“ kostis president Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov.

Glasseri säutsudest ei selgu, kas jutt käib kõigi sanktsioonide eemaldamisest või vaid sanktsioonide pehmendamisest.

Kui see info tõele vastab, on see Pothier’ sõnul „kõige suurem pettumus nende aastate jooksul, mil kannatlik lääs on pingutanud, et peatada kättemaksjalik Venemaa“. Ta rõhutab, et sel juhul on oluline Kongressi ja Euroopa reaktsioon.

Hetkel kuum