Äripäev • 1. juuni 2017 kell 9:45

TOP: Eesti säutslaeliidi kontod kubisevad libajälgijaist

Twitter võimaldab saata lühisõnumeid.  Foto: Shutterstock

Hulgal eestlastel on sotsiaalvõrgus Twitter kümneid tuhandeid jälgijaid. Lisaks tõelistele jälgijatele aga ka tuhandete kaupa võltskontosid.

Selline pilt avaneb teenuse Twitteraudit abil. See võimaldab hinnata, kui palju on suure jälgijaskonnaga kasutajail pärisjälgijaid ning kui paljud neist on võltskontod. Viimastel pole tavaliselt pilti, ühtegi säutsu või jälgijaid ning sel on tavaliselt veider nimi (näiteks twitter.com/suvaline tähekombinatsioon).

Eesti populaarsemate ja mõjukamate sotsiaalmeediakanali kasutajate Twitteri kontodelt avaneb Twitterauditi kohaselt selline pilt. Vaatasime, kellel on enim jälgijaid ja enim võlstkontosid jälgijate hulgas.

Välja toodud nimed on juhuvaliku alusel valitud kasutajate seast, kel vähemalt 1000 jälgijat. 

Ekspresident Toomas Hendrik Ilves (Twitteri kasutajanimi @IlvesToomas) - 88 000 jälgijat, millest 45 000 võltskontot.

Lauljatar Kerli (@kerlimusic) - 86 000 jälgijat, neist 18 000 võltskontot.

Endine peaminister Taavi Rõivas (@taaviroivas) - 37 800 jälgijat, millest 27 800 võltskontot.

Endine poliitik, ajakirjanik ja ettevõtja Mihkel Raud (@mihkelraud) - 53 000 jälgijat, neist 48 000 võltskontot.

Poliitik Eerik-Niiles Kross (@EerikNKross) - 43 462 jälgijat, neist 27 338 võltskontot.

Stenbocki maja (@valitsuseuudised) - 4100 jälgijat, millest 255 võltskontot.

Ettevõtja Sten Tamkivi (@seikatsu) – 28 200 jälgijat, neist 13 000 võltskontot

Transferwise`i asutaja Taavet Hinrikus (@taavet) – 28 000 jälgijat, neist 13 600 võltskontot

Transferwise`i asutaja Kristo Käärmann (@kaarmann) - 13 000 jälgijat, neist 1400 võltskontot

IT-ettevõtja Allan Martinson (@amartinson) – 7300 jälgijat, neist 770 võltskontot

Europarlamendi saadik Kaja Kallas (@kajakallas) – 7000 jälgijat, neist 370 võltskontot

Ajakirjanik ja õppejõud Priit Hõbemägi (@priithobemagi) - 6600 jälgijat, neist 1700 võltskontot

Ajakirjanik Anvar Samost (@anvarsamost) – 6600 jälgijat, neist 630 võltskontot

Europarlamendi saadik Indrek Tarand (@indrektarand) – 6200 jälgijat, neist 2700 võltskontot

Twitterikirjanik Keiti Vilms (@keitivilms) – 5900 jälgijat, neist 900 võltskontot

Kolumnist Ahto Lobjakas (@lobjakas) – 3200 jälgijat, neist 230 võltskontot

IT-ettevõtja Taavi Kotka (@taavikotka) – 2600 jälgijat, neist 71 võltskontot

IT-ettevõtja Rain Rannu (@rainrannu) – 2500 jälgijat, neist 70 võltskontot

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel (@meelismandedl) – 2300 jälgijat, neist 140 võltskontot

Eften Capitali juht Viljar Arakas (@viljararakas) - 2000 jälgijat, 133 võltskontot

Peaminister Jüri Ratas (@ratasjuri) - 2000 jälgijat, neist 100 võlstkontot

President Kersti Kaljulaid (@kerstikaljulaid) - 1700 jälgijat, 60 võltskontot

Välismaal mõõdetakse võltskontosid miljonites

Heites pilgu piiri taha, siis maailma suurima jälgijate arvuga on lauljatar Katy Perry. Tema 99 mln jälgijast on 2/3 võltskontod.

Parem osakaal on USA presidendil Donald Trumpil, kes on innukas Twitteri kasutaja. Tema 31 mln jälgijast moodustavad valekontod pooled.

Ameerika endise presidendi, Barack Obama, 88 mln jälgijast moodustavad 17 mln valekontod.

Võistlus jälgijate suure hulga üle käib mitmes sotsiaalmeediakanalis ja pakutakse ka teenuseid, kus mõne euro eest on võimalik osta omale sadu ja tuhandeid jälgijaid.

Hetkel kuum