15. juuni 2017 kell 9:54

Putin: Venemaa on jõudnud kasvuperioodi

Putinile esitas otseliinis vastamiseks oma küsimuse üle 1,3 miljoni inimese.  Foto: epa

Venemaa langus on pöördunud ja majandus on pöördunud kasvule, teatas Venemaa president Vladimir Putin täna televisiooni otse-eetris rahva küsimustele vastates.

„Te alustasite tegelikult keskse küsimusega: kas majanduskriis on läbi?“ pöördus Putin teleekraanilt küsija poole. „Ja väga tahaks vastata sellele positiivselt, loomulikult, väga tahaks saata ühiskonnale sellist positiivset signaali,“ rääkis Putin. „Kuid seejuures mõtled alati võimalusele, et äkki juhtub midagi, kuskil tekib tõrge või midagi.“

Ta rõhutas, et selliste järelduste tegemiseks on vaja objektiivseid andmeid. „Millest räägivad objektiivsed andmed? Need räägivad sellest, et Vene majanduses on langus ületatud ja me oleme jõudnud kasvuperioodi,“ kuulutas Putin.

Putini sõnul oli Venemaa SKP kasv selle aasta jaanuarist aprillini 0,7% võrreldes sama ajaga eelmisel aastal – samas prognoosis riiklik statistikaamet selleks kvartalikasvuks aastases võrdluses 0,5%.

Selgus, et Putin teab ka lahendust, kuidas riigis elustandardit tõsta. Tema sõnul on Venemaal „lahendamata probleemid majanduses, mis ennekõike peegelduvad inimeste sissetulekutes“.

„See majandusstruktuur meid ei rahulda, ja sellega seoses tuleb rääkida madalast tootlikkusest. Kui me seda ei tõsta, ei tule ka uusi töökohti, ei tõuse sissetulek. See on võtmeasi,“ kuulutas riigipea ning lubas võtta kasutusele meetmed rahva elatustaseme tõstmiseks.

Täna pidas Putin järjekorras juba 15. "otseliini rahvaga", kus vastas talle saadetud küsimustele. Vene meedia teatel pöördus Putini poole üle 1,3 miljoni inimese, kellest 12 000 saatis videopöördumise ning 220 000 esitas oma küsimuse sotsiaalvõrgustiku kanalite kaudu.

Hetkel kuum