Märt Belkin • 21. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Plokiahelaga sadu tuhandeid kaasanud idufirma kadus jäljetult

krüptoraha ethereum  Foto: Shutterstock

Krüptoplatvormil Ethereum investoritelt 374 000 dollarit kaasanud idufirma kadus pärast raha kätte saamist jäljetult internetist.

Idufirma Confido nimetas end plokiahelal töötavaks rakenduseks, millega saab teha makseid ning jälgida saadetiste teekonda. Raha kaasas firma plokiahela baasil töötava Ethereumi platvormi kaudu krüptomünte emiteerides, pakkumine kestis 6–8 novembrini, vaherndas Motherboard.

Möödunud pühapäeval kustutas Confido aga ootamatult enda Twitteri konto ning võttis maha ka veebilehe. Ettevõtte esindaja postitas Redditi foorumisse lühikese sõnumi, kus väitis, et tekkinud on juriidilised takistused, mis segavad firma tööd.

Põgusalt ilmus ka meediaplatvormis Medium teade, milles kirjutas väidetavalt Confido asutaja Joost van Doorn, et probleemid on seotud ühe lepinguga ning on tõenäoline, et asjale leitakse lahendus. Van Doornist pole internetis enam sisuliselt mingit jälge peale nüüdseks kustutatud LinkedIni konto. Ka Mediumi postitus on praeguseks maha võetud.

Isegi Redditis tegutsev Confido kõneisik väitis, et talle tuleb toimuv üllatusena. „Mul pole aimugi, mis siin toimus. Kõikide meie sotsiaalmeedia keskkondade ja veebilehe eemaldamine on mulle täielik üllatus,“ rääkis ta. Motherboard üritas temaga ka Redditi kaudu ühendust saada, ent tulutult.

Eelmisel nädalal oli Confido turuväärtus justkui 10 miljonit dollarit. Nüüd, kui firma on haihtunud, on osalust kajastavad krüptomündid aga täiesti väärtusetud ning investorid pole just õnnelikud. „Mind peteti võimsalt,“ kirjutas üks kasutaja veebifoorumis.

Praegu pole veel selge, mis saab 374 000 dollarist, mille investorid Confido projekti panid. Paljudele idufirmadele, sealhulgas ka Confidole krüptomüntide esmapakkumist korraldanud veebisaidil TokenLot on käed-jalad tööd täis. „Me oleme ainus veebi jäänud osa selles mõttes, et inimesed tahavad meilt vastuseid,“ ütles TokenLoti kaasasutaja Eli Lewitt. „Nad olid väga head kelmid.“

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt