Äripäev • 13. veebruar 2018 kell 7:18

Võrumaa mehe majapidamisest leiti ligi 1000 liitrit piiritust

MTA avastas Pärnumaal sõiduautost 3liitristes kilepakendites kange alkoholi, millel puudusid maksumärgid.  Foto: Maksu- ja Tolliamet

Jaanuari lõpus tabasid maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud kahel korral suure koguse salaalkoholi ja salasigarette. Kokku peeti kahes juhtumis kinni 955 liitrit piiritust, 312 liitrit kanget alkoholi ning üle 680 000 salasigareti, teatas amet.

Võrumaal peeti kahtlustatavana kinni mees, kelle majapidamise läbiotsimise käigus avastati 955 liitrit piiritust ning 660 000 salasigaretti. Pärnumaal aga pidasid MTA ametnikud maanteel kinni sõiduauto koos kahe mehega, kellel oli kaasas 312 liitrit kanget salaalkoholi.

MTA uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul oli Pärnumaal sõiduautost avastatud kange alkohol pakendatud 3liitristesse kilepakenditesse, millel puudusid maksumärgid ehk tegemist ei olnud mõnest teisest Euroopa Liidu riigist pärineva alkoholiga. „Sõiduautos oli kokku 104 papist pakendit, igas pakendis oli omakorda 3-liitrine kilepakend kange alkoholiga, mille mõlemad isikud enda omaks tunnistasid,“ rääkis Kuus.  

Hiljem otsisid MTA ametnikud läbi ka ühe kinnipeetud mehe elukoha, kust leiti veel 112 plokki Eesti maksumärkideta salasigarette, mõned pudelid maksumärkideta alkoholi ning registreerimata tulirelv. Pärnu maakohus mõistis sõidukis viibinud mehed kiirmenetluses süüdi alkoholi ebaseaduslikus käitlemises ja mõistis karistuseks aasta ja kuus kuud vangistust aasta ja kuue kuulise katseajaga. Lisaks ootab neid maksunõue aktsiisi tasumiseks ning registreerimata relva kaasust menetleb PPA.

Salaalkoholi avastasid MTA ametnikud eelmisel aastal 74 korral, kokku 3870 liitrit absoluutalkoholis. Aasta varem avastati 2250 liitrit tundmatut päritolu absoluutalkoholi.

Hetkel kuum