Äripäev • 22. märts 2018 kell 10:38

Varsti saab igas makseterminalis viibata

Foto: Juss jaska, Scanpix

Eesti Panga värskest maksekeskkonna ülevaatest selgub, et aastaks 2020 peaksid kõik makseterminalid Eestis kommertspankade hinnangul olema viipemakse võimalusega.

Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela ütles, et praegu pakub Eestis oma klientidele välkmakseid ainult SEB Pank, ülejäänud pangad tegelevad süsteemi juurutamisega.  „Kui kõik pangad välkmaksetega turule tulevad, siis võidavad sellest nii eraisikud kui ka ettevõtted – raha hakkab pankade vahel liikuma vaid sekunditega. Praegu on Eestis tähelepanuväärne aga viipemaksete kasutamise kiire kasv.“

Eestis tekkis viipemakse võimalus aastal 2016, kui esimesed pangad hakkasid viipekaarte väljastama ning makseterminale uuendama. 2017. aasta septembriks oli kõigist Eestis välja antud pangakaartidest viipekaarte juba 17% ning 2017. aasta lõpuks oli viipemakse võimalusega terminale ligikaudu 85%.

Esimesed viipekaardid Euroopas anti välja aastal 2007 Ühendkuningriigis, kus tänaseks on iga neljas kaarditehing viipemakse. Kõige levinumad on viipemaksed aga Tšehhis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias.

Hetkel kuum