Pille Ivask • 24. märts 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Wall Streeti hundi soovitused eduks

Jordan Belfort  Foto: EPA

Wall Streeti hundiks nimetatud Jordan Belfort ütles, et oma elu kõige kehvemal ajal hoidis ta endiselt kinni oma visioonist, strateegiast ja töötahtest.

Belfort sai tuntuks 2013. aastal, mil kinolinale jõudis tema elust rääkiv film “Wall Streeti hunt”. Peaosa mängis selles Leonardo DiCaprio, kes kandideeris rolli eest ka meespeaosatäitja Oscarile.

Film põhines Belforti enda kirjutatud raamatul. Belforti kirev elu ja finantsskeemid vedasid ta sinnamaale, et ta pidi 22 kuud vanglas veetma. “Ma kaotasin oma raha, vabaduse ja mõneks ajaks ka oma lapsed,” ütles ta hiljutises intervjuus Goalcastile. “Mu elu oli põhjas”.

Belfort tõdes, et rabeles suurtest raskustest välja ainult tänu sellele, et tal oli visioon, strateegia ning tahe ja võime teha tööd.

Kohe, kui ta vanglast vabanes, hakkas ta kirjutama raamatut ning müüs selle kirjastamisõigused 500 000 dollari eest Random House’ile. Ta käib esinemas, Bloombergi andmeil saab ta iga ettekande eest umbes 30 000 dollarit. Mõistagi potsatab ta arvele kena kopikas ka “Wall Streeti hundi” eest.

Visioon, strateegia, tahe

“Sul peab olema miski, mis sind inspireerib. See paneb sind hommikuti voodist välja hüppama, sest sa tead, et su elu on tulevikus palju parem kui praegu,” õpetas Belfort.

Mees ütleb, et vanglas veedetud ajal olid tema mõtete keskmes tema lapsed. Ta lubas, et kui vanglast vabaneb, annab ta kõik, et oma lastele tõestada, et ta polnud luuser. Belfort lisas, et põhjus oma elus suurte asjade tegemiseks ei tohikski olla liiga enesekeskne: teda motiveerisid lapsed.

Teine samm on Belforti sõnul strateegia, kusjuures tema meelest jätab enamik selle astme vahele. Inimestel on tavaliselt olemas eesmärk, kuid nad pole välja mõelnud, kuidas seda saavutada. 

Kolmandaks tuleb teha tööd, sul peab olema tahe saavutada. Belfort kritiseerib, et inimesed ei viitsi oma lennukate unistuste täitmiseks eriti midagi teha. On ka teistsuguseid: rügavad tööd teha, aga ei tea isegi, miks. Nad ei ole välja mõelnud, kuhu nad elus jõuda tahaksid, rääkimata strateegia väljatöötamisest.

Belfort ütles, et igaüks, kes oma eesmärki ja strateegiat paika paneb, peaks end kainelt hindama. Kui sul on liiga suured unistused, ent sa ei viitsi vaeva näha, pettud sa endas kindlasti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt