Priit Pokk • 24. mai 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti mehi sunnitakse Suurbritannias orjaks

Suurbritannia lipp.  Foto: EPA

Nädalapikkuse haarangu jooksul avastas Briti politsei umbes poolsada orjanduse ohvrit, kohaliku ametkonna teatel koheldakse Suurbritannias vääralt ka Eesti mehi.

Reidi käigus arreteeris kohalik politsei 10 inimest, vahendab Reuters. Briti riikliku uurimisagentuuri (NCA) juhi asetäitja Roy McComb lausus, et haarangu eesmärk oli segada tegevust ja koguda teavet kuritegelike võrgustike tööjõu kuritarvitamise kohta.

Kohaliku tööjõu kuritarvitamise ameti (GLAA) sõnul moodustab sunnitud tööjõud kolmandiku briti orjadest, sealjuures on enamik neist mehed, kes on pärit Eestist, Bulgaariast, Tšehhi Vabariigist, Poolast, Rumeeniast ning Slovakkiast. Möödunud aastal teavitati Briti riikliku uurimisagentuuri rohkem kui 5000 korral võimalikust orjanduse juhtumist. Näiteks kasutatakse orje ehitustel, tehastes, farmides, aga ka autopesulates.

Valitsuse hinnangul on Ühendkuningriigis vähemalt 13 000 orjanduse ohvrit, keda kasutatakse sunnitud tööjõuks, sekstöötajateks või koduseks teeninduseks. Briti politsei hinnangul võib see number olla veelgi suurem.

Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi raport kirjeldab Eestit inimkaubanduse mõttes nii lähte-, siht- kui transiitriigina. Regiooniti märgitakse rapordis, et Eesti naisi kui mehi sunnitakse tööle nii kodumaal, mujal Euroopas kui ka Austraalias. Haavatavamad sektorid on ehitus, koristusteenused ning sotsiaalhoolekanne. Sihtriigi mõistes tuuakse tööjõu kuritarvitamisena välja Eesti ehitussektorit ehk tööjõudu Ukrainast ja Poolast, transiitriigi mõistes peetakse silmas vietnamlasi, kes liiguvad läbi Eesti teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt