Eesti 200 teatas erakonna loomisest ja läheb valimistele

21. august 2018, 12:33
Kristina Kallas
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180821/NEWS/180829970/AR/0/AR-180829970.jpg
Ainult tellijale

Seni poliitilise liikumisena tuntud Eesti 200 teatas täna, et kavatseb osaleda riigikogu valimistel, milleks loovad erakonna.

„Eesti 200 otsustas täna minna valimistele ja selleks on vaja novembriks luua erakond,“ kinnitas üks liikumise juhtfiguure Kristina Kallas. Valimistelel osalema ajendas liikumist Kallase sõnul pika visiooni puudumine tänases poliitikas. „Alustasime maikuus lootusega, et valimisdebatis tõuseb üles pikk plaan, aga seda ei juhtunud,“ lisas ta. „Kahjuks tõdesime, et erakonnad tulevad välja valimislubadustega, mis vajuvad lihtsate klassikaliste lubaduste sohu,“ märkis Kallas. „Meie sellega ei rahuldu, sest muidu alahinnatakse Eesti valijat.“

Kallase sõnul sõnastas president eile väga ausalt, et Eestil hakkab halvasti minema siis, kui Eesti inimesed ei taha enam poliitikas osaleda. „See on see, mida soovime ära hoida, usume, et Eestis on väga palju inimesi, kes tahavad Eesti poliitikas osaleda.“

Pressikonverentsil võrreldi Eestit Islandi jalgpallimeeskonnaga. „Kui seal võib edukas hambaarst olla koondise peatreener, siis samuti võivad Eesti poliitikas olla edukad ettevõtjad, kes Eesti pärast muretsevad,“ leidsid juhtfiguurid. "Eestlastele on omane osaleda variparlamentides ehk saunaõhtutel arutada olulisi küsimusi, kuid meie ei taha olla variparlamendis osalejad, vaid reaalselt midagi ära teha."

Kallase kinnitusel on erakond liikmete arvu poolest praegu 500 piirimail, mida on vaja uue erakonna asutamiseks.

Neli peamist teemat

Eesti 200 kavatseb nii valimisdebatis kui ka parlamenti saades keskenduda neljale suuremale teemale. „Esiteks loomulikult haridus, et Eestis oleks tagatud kvaliteetne koolivõrk igas kodumaa nurgas,“ ütles Kallas.

Teiseks tähtsustatakse sotsiaalteenuseid. „Igal pool Eestimaal peab olema tugi riigi poolt neile, kes seda kõige rohkem vajavad,“ märkis Kallas.

Kolmandana võetakse ette keskkonda puudutavad teemad. „Puhas õhk ja väga palju metsa, mis Eestil on ja mis on olulised iga Eestlase jaoks, on olulised ka meile,“ nentis Kallas.

Viimaks märkis Kallas majandusliku ambitsiooni olulisust. „Tuleb küsida, mis on see suur plaan, kuidas Eesti majandus tänastes globaalsetes tingimustes kasvab ja areneb,“ lõpetas Kallas ja märkis, et kõik teemad on Eesti 200 jaoks võrdselt olulised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2018, 12:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing