Äripäev • 10. oktoober 2018 kell 13:41

Taani sotsiaalameti pettusejuhtum käis Danske Banki kaudu

Danske Bank Kopenhaagenis.  Foto: Reuters/Scanpix

Rahapesu asjatundjate teatel näitab värske paljastus, et Danske Banki kontrollsüsteemis on siiamaani puudusi, kirjutab Kauppalehti.

Hiigelsuure rahapesuskandaali keskmes olevale Danske Bankile ähvardab Taani lehe Ekstrabladeti paljastusest lisamuret kaela sadada. Lehe teatel kahtlustatakse 64aastast naist selles, et ta omastas riigi sotsiaalametist 111 miljonit Taani krooni ehk 15 miljonit eurot. Lehe teatel kasutas naine pettuses Danske Banki.

Ekstrabladeti kasutuses on riigi siseuuringu dokumendid.

„Sisekontrolli käigus on amet aru saanud, et suur summa on makstud kontole, mis Danske Banki teatel kuulub eraisikule,“ seisab raportis.

Juhtum viitab rahapesu asjatundjate sõnul sellele, et panga kontrollimeetmed ei tööta. „Pole kahtlust, et pank peaks reageerima, kui riigi töötaja hakkab äkki saama suuri summasid. Juttu on ebatavalisest ja kahtlustäratavast maksujuhtumist, mida pank peaks uurima,“ kommenteeris rahapesuekspert Jakob Deneroth Bernhoft.

„Pangal tuleks ka siis reageerida, kui tavalise palgatöötaja kontole hakkab laekuma suuri summasid," lisas Stig Nielsen Taani finantsjärelevalvest.

Hetkel kuum