Mait Kraun • 14. november 2018 kell 10:58
Venemaa majandus kasvas kolmandas kvartalis 1,3 protsenti, ökonomistid prognoosisid kasvuks 1,4 protsenti.  Foto: EPA

Venemaa majanduskasv oodatust väiksem

Venemaa majanduskasv aeglustus septembris märkimisväärselt, järgmiseks aastaks oodatakse aga kasvu paranemist, vahendab WebFG.

Venemaa majanduskasv oli kolmandas kvartalis 1,3 protsenti (aastases võrdluses). Ökonomistid prognoosisid 1,4protsendilist kasvu. Teises kvartalis paisus majandus 1,9 protsenti, mis tähendab, et aeglustumine on olnud küllaltki järsk.

Uusi prognoose teisipäeval valitsus ei avaldanud ning detailsemat ülevaadet majanduskasvust ei antud. Capital Economicsi ökonomist William Jackson ütles, et tõenäoliselt on kasvu aeglustumine laiapõhjaline. Sellegipoolest ootab ta neljandas kvartalis taastumist ja 2019. aastal kasvu edasist kiirenemist.

„Üleüldiselt jätsid majandusandmed sellise mulje, et 2015.–2016 aastal toimunud majandussurutisest taastumine on olnud aeglane ja ja vaevarikas. Aga on põhjust arvata, et kasv hakkab järgmistes kvartalites kiirenema. Tööstus- ja teenindussektori ostujuhtide indeksid ning naftatootmine olid oktoobris kasvuteel. Ka automüük paraneb,“ rääkis ta.

Venemaa president Vladimir Putin on lubanud, et viib riigi majanduskasvu 4 protsendini.

Hetkel kuum