Draamateater kärbib uuslavastusi poole võrra

01. veebruar 2001, 08:27

Eesti Draamateater kavatseb järgmisel hooajal välja tuua poole vähem uuslavastusi kui tänavu ning lõpetada töölepingud osa töötajatega, sest teatri eelarve on miinustes ja riik raha juurde ei anna, kirjutab Postimees.

Teatri peanäitejuht Priit Pedajas ütles, et 8-9 uuslavastust selle hooaja 16 asemel ei tähenda siiski veel poolte töötajate palgalehelt mahaarvamist. ?Päris niisugune matemaatika ei toimi,? mainis ta.

Kui paljud Draamateatri 180 töötajast, kelle hulgas on 40 näitlejat, lahkuma peavad, ei osanud Pedajas eile veel öelda. 2Me töötame selle kallal,? sõnas ta. ?Aga selge on see, et niisuguse eelarve juures ei jää meil üle muud kui tegevust kokku tõmmata.?

Eelmisel aastal oli Draamateatri eelarve umbes 27 miljonit krooni. Ligikaudu 13 miljonit tuli riigieelarvest dotatsioonina, ülejäänu teenis teater ise näiteks piletimüügist.

Pedajase hinnangul peaks riigi dotatsioon moodustama teatri eelarvest vähemalt kaks kolmandikku. ?Siis saaksime tõesti toimida kunstiasutuse, mitte kommertsettevõttena,? lausus ta. ?Kuid selge on see, et sellist raha kultuuriministeeriumi eelarves pole ega tule.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing