Ravikindlustust ei saa enam päevapealt

22. veebruar 2001, 08:45

Ravikindlustusseaduse eelnõu näeb ühe uuendusena ette ooteaja enne kindlustuse jõustumist, kirjutab Postimees.

Eelnõu järgi hakkab füüsilisest isikust ettevõtjatele kehtima kolmekuune ja värskele tööleasujale ühekuune ooteaeg. Selle aja jooksul tuleb inimesel või tema tööandjal maksta sotsiaalmaksu, kuid kindlustuskaitse veel ei kehti.

Sotsiaalminister Eiki Nestor selgitas, et ooteaja kehtestamise peapõhjus oli füüsilisest isikust ettevõtjate komme sotsiaalmaksu mitte maksta, kui arstiabi parajasti vaja polnud.

?Tugev terve inimene ei maksnud sotsiaalmaksu enne, kui ta haiglasse sattus, ja ka siis ei olnud tal probleeme vormistada samal päeval endale ravikindlustus ning terveks saades kindlustusmaksete tasumisest taas loobuda,? näitlikustas Nestor.

Ooteaja hüvitamiseks jätkub kindlustuskaitse sama ajavahemiku vältel pärast sotsiaalmaksu maksmise kohustuse lõppemist.

Eelnõu täpsustab ka tudengite kindlustuskaitset, neile kehtiks see ainult kuni kolm kuud pärast nominaalse õppeaja lõppu riiklikult akrediteeritud õppekavaga kõrgkoolis.

Eelnõu järgi hakkaks kehtima ka patsiendi omaosalus ja lisatasu, mis toob tervishoidu lisaraha. Lisatasuks on visiiditasu ja voodipäevatasu. Arvestades tervishoiuasutuste ettepanekuid, oleks visiiditasu 50 krooni ning voodipäeva tasu 20 krooni päevas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing