Narva Elektrijaamade renoveerimiskonkursil uued ja odavamad hinnapakkumised

21. märts 2001, 15:28

Täna avati Narva Elekrijaamades Eesti ja Balti Elektrijaama kahe 200 MW energiaploki renoveerimiskonkursi uued ning lõplikud hinnapakkumised, teatas ASi Narva Elektrijaamad avalike suhete spetsialist Heli Sõber

Uus, piiratud läbirääkimistega konkurss eesmärgiga saada madalamaid hinnapakkumisi korraldati seetõttu, et jaanuaris lõppenud konkursil osutusid hinnad oodatust kõrgemaks. Uued pakkumised tulid kõigilt seni konkursil osalenud firmadelt - Foster Wheeler Energia OY (Soome), Alstom Power Inc. (USA) ja Lurgi Energie und Entsorgung GmbH (Saksamaa). Uus konkurss täitis oma eesmärgi ja hinnapakkumised tulid seekord odavamad, ütles Heli Sõber.

Riigihankekonkurss energiaplokkide renoveerimiseks ligikaudse maksumusega 4 miljardit eesti krooni kuulutati välja eelmise aasta septembris. Konkursi esimesel etapil selgitati välja firmade võimelisus selliseid põlevkivikatlaid ehitada. Tingimusteks olid pakkuja finants-majanduslik olukord, varasemad edukad kogemused sarnaste tööde teostamisel, põlevkivialased kogemused ning litsentsi olemasolu üldehitustöödeks.

Otsus konkursi võitja osas peaks selguma selle aasta aprilli kuu jooksul. Seejärel sõlmitakse ehituslepingud ning valitakse projekti rahastaja.

Investeeringu mõte on muuta elektritootmine põlevkivist senisest palju efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Samuti on energiaplokkide renoveerimine aluseks põlevkivienergeetika üldisele säilimisele. Uute katelde ehitamisel saavad suures mahus tööd ka eestimaised ettevõtjad kuna leping näeb ette, et konkursi võitnud firma on kohustatud kasutama ka kohalike alltöövõtjate abi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing