Loodus ei loobu haldusreformist

22. märts 2001, 14:00

Täna Valgamaa omavalitusjuhtidega kohtunud siseminister Tarmo Loodus ütles, et reformierakonna teade aja maha võtmise kohta kavandatud haldusreformi elluviimisel ei tähenda talle midagi ja ta viib alustatu igal juhul lõpule.

Loodus nimetas reformierakonna tänast teadet haldusreformile pidurite pealetõmbamise kohta presidendi valmimiskampaania osaks. Tema sõnul loodab reform sellega endale lihtsalt tähelepanu võita.

'Mina olen jäärapäine ja viin asja lõpule,' kinnitas siseminister. Samas avaldas ta juhtunu üle imestust: 'Reformierakonda kuuluv rahandusminister Siim Kallas pole sellisest tagasilöögist midagi rääkinud,' märkis ta.

Kohtumisel Valgamaa omavalitsusjuhtidega selgus, et enim probleeme tekitab valdade liitmine üle maakonna piiride. Mõned vallad, nagu näiteks Hummuli, on liitumise vastu.

8. mai on tähtaeg, mil läbirääkimised haldusreformi üle peavad olema lõppenud ja valitsusele ettepanekud selle elluviimiseks tehtud. Praeguse kava kohaselt jääks senise 247 omavalitsuse asemel järele 107.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing