Savi praegu presidendiküsitluste liider

28. märts 2001, 08:22

Märtsi alguse arvamusküsitluse põhjal peab rahvas sobivaimaks presidendikandidaadiks Toomas Savi, kuid pärast küsitlust musta hobusena areenile tõusnud Peeter Tulviste võib kandidaatide jõuvahekorda oluliselt muuta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Minu edu on rohkem seotud sellega, et mind hinnatakse kui riigikogu esimeest, mitte ei nähta reaalse presidendikandidaadina,? ütles Toomas Savi. Ta tuletas meelde, et Reformierakond valib presidendikandidaadi alles 6. mail.

Keskerakonna kandidaat Peeter Kreitzberg pidas võimalikuks, et Reformierakond esitab oma kandidaadiks hoopis Märt Raski või Toomas Vilosiuse. ?Savi positsiooni võib kõigutada Reformierakonna poolehoid talle,? ütles Kreitzberg. ?Ja Peeter Tulviste tulek võib panna Reformierakonda kaaluma, kui tugeva või nõrgana paistab Savi Tulviste taustal.?

Kreitzbergi sõnul võib professor Tulvistest kujuneda kandidaat, kelle taga on arvamusliidrid ning kunstiinimesed. ?Saan aru, et Tulvistet topitakse paaniliselt üles ja püütakse näha ainuvõimaliku kandidaadina,? rääkis Kreitzberg. ?Mina tema seisus olla ei tahaks ? sealt on võimalik ainult kukkuda.?

Tulviste sõnul võib tema kui väljastpoolt Toompea erakonnapoliitikat tulija tasakaalu paigast lüüa. ?Varem pole väidetud, et mõnele kandidaadile oleks oodata olulisel arvul toetajaid teistest erakondadest peale oma kandidaadi, aga minu puhul on seda mitu inimest pressis ütelnud,? arutles Tulviste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing