Mõis pärast FBIga konsulteerimist: Reformierakond fabritseeris süüdistuse

23. aprill 2001, 13:32

Tallinna linnapea Jüri Mõis ütles, et pärast tänahommikust telefonikõne FBI Balti regiooni juhi William Moschellaga on ta veendunud, et tegemist oli Reformierakonna fabritseeritud süüdistusega, millel pole sisulist katet.

Veel ütles Mõis, et kui ta veel eile sellest asjast esimest korda kuuldes ütles Eesti meediale, et ehkki ta seda ei usu, siis juhul kui kahtlused maffiaga soetusest tõeks osutuvad, tuleb tal vastu võtta otsus enda ametist loobumise kohta, siis nüüd pole sellest juttugi.

'Tänahommikune vestlus Moschellaga veenis mind, et kogu see jutt on fabritseeritud,' lausus ta.

Esimesi asju pärast homme Eestisse jõudmist on Mõisa sõnul tal kätte saada ja näha seda memot, kus väidetavalt FBI ja siseminister Tarmo Looduse kõnelus Meelis Lao ja Peterburi maffia rahade üle on protokollitud. Mõis väljendas oma hämmingut, kuidas mõned poliitikud on nüüd avastanud, et peaks hakkama uurima Lao tausta. 'Poliitikutel on see töö tegemata jäänud,' lausus ta irooniliselt.

Politseil ja õiguskaitseorganitel pole Lao kohta olnud mingeid pretensioone, ja nüüd poliitikud äkki avastasid selle teema, lisas ta. Mõis ütles, et ei usu reformierakonna motiivideks olevat võimuvõitluse Tallinna linnas. 'Nii madalal see asi küll ei ole,' sõnas ta.

Intervjuus BNSile mainis Mõis täna, et teab kes ja miks on teda ja Meelis Laod seostanud seotuses Peterburi maffiaga, kuid jätab selle versiooni enda teada esialgu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing