Teatrihooned jäävad riikliku kinnisvarafirma alt välja

25. aprill 2001, 08:16

Kultuuriministeerium ei soovi anda rahandusministeeriumi poolt loodava Riikliku Kinnisvara ASi haldusesse teatreid, muuseume ning kontserdimaju, vaid tahab moodustada neist eraldi sihtasutused, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kultuuriministeeriumi kantsler Margus Allikmaa sõnul on teatrite ja kontserdimajade näol tegemist hoonetega, kus pakutakse kultuurivaldkonnale ainuomast teenust, millest tulenevalt ei soovi ministeerium nimetatud hoonete haldamist riiklikule kinnisvarafirmale loovutada. Seetõttu on ministeeriumis hetkel väljatöötamisel vastavad muudatusettepanekud Riikliku Kinnisvara ASi äriplaani osas.

Kultuuriministeerium tahab moodustada Eesti teatrite, kontserdimajade ja ka suuremate muuseumide baasil eraldi sihtasutused, et tõsta nende asutuste initsiatiivi. ?Hetkel nimetatud asutuste juhid kurdavad vähese iseseisvuse üle, mis kärbib motivatsiooni,? ütles Allikmaa.

Kantsleri sõnul on teatrite ja muuseumide omatulud päris suured ? nendega kaetakse veerand ja enamgi asutuste kuludest. Praegu toimivad nad aga riigiasutustena ning nende majanduslik iseseisvus on pärsitud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing