Börsiülevaade: Telekom tulemuste peale üles, Hansapank kahvatu

26. aprill 2001, 14:45

Eesti Telekomi avaldatud esimese kvartali tulemused ületasid kergelt turu ootusi ja vedasid peasüüdlase aktsia päevaga 2,7% kõrgemale 75,25 krooni tasemeni.

Terve päeva jooksul huviorbiidis olnud aktsia andis 11,8 mln kroonisest päevakäibest ligi 6 mln krooni.

Kuigi Eesti Telekomi esimese kvartali 275 mln kroonine kasumist moodustas erakorraline tulu 46 mln seoses kohtunõude ärakukkumisest, oli Eesti Telekomi tulemus investorite jaoks vastuvõetav.

Suur kasumikasv ja kasum tuli juba aastaid konkurentsitingimustes tegutsenud Eesti Mobiiltelefonilt, mis 499 mln käibe najal teenis ligi 183 mln kroonise puhaskasumi.

Kuna 46 mln kroonine erakorraline tulu arvestati Eesti Telefoni kasumiaruandesse, siis vaid tänu sellele tuli ettevõttel täis enam vähem normaalne kasumitulemuse.
Kui aga erakorraline tulu maha arvata, siis peab Eesti Telefoni 48 mln kroonist kvartaalset puhaskasumi eelmise aasta 112 mln kroonise puhaskasumi kõrval pidama kahvatuks.

Kuna suur osa börsipäevast oli aktsionäride üldkorralise koosoleku tulemusena seiskunud kauplemine Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga, siis ettevõtte aktsia käibeks kujunes vaid veidi üle 1,8 mln krooni.

Kindlatesse raamidesse naelutatud hinnanoteeringud ei liikunud ka täna. Vaid tänu sellele, et viimaseks tehinguks registreeriti ostutehing, sulgus aktsia 0,4% eilsest sulgemishinnast kõrgemal 139,50 krooni tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing