Saare politseiprefekti ja ärimees Leedo suhted uurimise all

18. mai 2001, 08:00

Politseiameti sisekontrolliosakond kogub pikemat aega materjali Saare politseiprefekt Kalle Laaneti tegevuse kohta, et selgitada, kas prefekt on sõprussuhete mõjul Saaremaa Laevakompanii omaniku Vjat?eslav Leedoga ületanud võimupiire, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmetel uurib sisekontrolliosakond, kas Saare prefektuur on teinud põhjendamatuid soodustusi mandri ja saarte laevaühendust korraldava Saaremaa Laevakompanii omanikule Leedole või tema pereliikmetele.

Erilise tähelepanu alla on võetud Leedo poeg Kristjan, kelle puhul pole Saare prefektuur varasematel aastatel mitmel juhul uurimist algatanud, kuigi noorukit on kahtlustatud seaduserikkumistes. Neil aastatel töötas Laaneti kõrval Saare abiprefektina praegune Saare prokurör Svetlana Maripuu, kes on Vjat?eslav Leedo õde.

Samuti on vaatluse all möödunud aastal laevakompanii töötaja Kuressaares sooritatud avarii, mis hiljem politseiannaalides ei kajastunud. Avarii kohta olid ajalehel Meie Maa ka fotod, kuid enne avaldamist kadusid need salapäraselt toimetuse arvutist.

Sisekontrolliosakonna töötajad on Eesti Päevalehe andmeil käinud tõendite kogumiseks vestlemas Saare prefektuuri endiste ja praeguste töötajatega, kuid kriminaalasja algatamiseks pole leitud piisavalt tõendeid. Seetõttu pole algatatud ka ametlikku uurimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing