PM: kraaklevate erakondade olematu au

24. mai 2001, 08:17

Räuskamine ja kõrtsikaklused on osake eestlase ürgloomusest. Mida maksab võitlus abstraktse ja vaid erakondadele endile tähtsa erakonna au eest, võib näha Emori viimasest erakondade toetusuuringust, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Põhiliste kraaklejate - Isamaaliidu ja Reformierakonna - toetus on juba mõnda aega langustrendis. Tegemist ei ole titaanide heitlusega, nagu ehk osalejad ekslikult arvata võiksid, vaid pigem odava kõrtsikaklusega.

Rahvale ei meeldi skandaalid. Rääkigu erakonnad palju tahavad ideedest, programmidest, nägemustest, rahvale mõjuvad isikud ja nende teod. Valija arvates määrivad nii reformierakondlasest endise Tallinna abilinnapea Priit Vilba kui ka isamaaliitlasest Tallinna linnapea Jüri Mõisa teod konkreetse erakonna ja terve Eesti poliitikamaastiku nägu.

Tallinnas kujunenud patiseisu oleks ohtlik sügisesse veeretada - nagu soovivad pealinna isamaaliitlased. Sellest ei võida ei linnarahvas ega, nagu näitavad Emori viimase uuringu tulemused, ka erakonnad. Koera saba jupikaupa ei raiuta - nii lihtne see rahvatarkus ongi.

Postimehe arvates tuleks lähtuda siingi iidsest rahvatarkusest «ühed mustad mõlemad» ehk teisisõnu oma ameti peaksid maha panema nii Tallinna linnapea isamaaliitlane Jüri Mõis kui reformierakondlasest linnavolikogu esimees Rein Voog. Kui muidugi üldse tahetakse edasi liikuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing