Pealinna pubi Hell Hunt õuetrepp varises kokku

11. juuni 2001, 08:17

Pealinna pubi Hell Hunt õuetrepp ei pidanud reede õhtul pidutseva rahvamassi raskusele vastu ja vajus raginal puruks. Kahe meetri kõrguselt sillutisele prantsatanud publik pääses imekombel vaid kriimude ning ehmatusega, kirjutab SL Õhtuleht.

?Õnnetu puust õuetrepi saime valmis kuu aega tagasi,? seletab Pika tänava pubi perenaine Kairi-Kaia Truusa. ?See tuli teha täpselt vana koopiana, sest nii nõudis muinsuskaitse.?

Trepp sai küll kiiresti valmis, kuid ehitusmehed kinnitasid selle platvormi lauad lohakalt tala külge. ?No, kurat, kes siis niimoodi tööd teeb!? pahandab Truusa tagantjärele. ?Mingid viiesentimeetrised peenikesed kruvid. Sihuke värk nõuab ikka korralikke polte,? kirub ta.

Kuu ajaga käis trepist sadu inimesi ja rajatise külje all õues korraldati nii lasteetendusi kui ka kontserte. Reede õhtul kogunenud rahvamassi all ei pidanud aga halvasti ehitatud trepp enam vastu.

Umbes kell 11, kui rahva tuju tõusis taevani ja lõbus seltskond kogus trepil tuure, rebenesid lauad tala küljest lahti. Terve platvorm prantsatas umbes kahe meetri kõrguselt õuesillutisele. Nii imelik kui see ka pole, ei tekkinud kokkukukkunud platvormil mingit paanikat. Tänavakividele kukkunud pealtvaatajad pühkisid riietelt tolmu, püüdes teha halva mängu juures head nägu.

Laupäeva varahommikul tõi Hella Hundi juhtkond Kohilast kohale puusepa, kes parandas paari tunniga platvormi ära. ?Lauad on nüüd korralikult tala küljes kinni,? teab Truusa. Puusepp lõi platvormi alla ka mõne püsttala. Laupäeva keskpäeval avati pubi siseõu taas publikule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing