Enamus puidukoormaid vajaksid eriluba

Tõnu Tramm 13. juuli 2001, 12:11

Suuri ja raskeid veoseid võib Eesti teedel vedada vaid siis, kui neid pole võimalik transportida osade kaupa või teise transpordiliigiga või kui osade kaupa vedamine on keerukas ja ülikulukas. Sellest hoolimata sõidab Eesti teedel pidevalt ülekaalulisi puiduveokeid, ütles Maanteeameti peadirektori asetäitja Harri Kuusk esmaspäeval ilmuva Äripäeva Transpordi rubriigile.

Maanteeamet paigaldas kaks aastat tagasi Kesk-Eesti ühte teelõiku spetsiaalsed kaalud, mis muuhulgas määrasid ka teljekoormust. Selgus, et alates kuueteljelistest veokitest olid pea pooled lubatust raskemad. Ka politseiameti kaalubussi poolt kontrollitud sõidukitest olid tänavu esimesel poolaastal rohkem kui pooled ülekaalulised.

Et suuremõõtmelist või ülekaalulist kaupa vedada, on vaja eriluba, mille saamiseks peab täitma veoloa taotluse maanteemetile või kohalikule teedevalitsusele. Maanteeameti liikluskorralduse osakonna andmetel jäetakse ka suuremõõtmeliste veoste puhul loa taotlemine tihti viimasele minutile. Vähem kui kahetunnise ooteajaga puhul tuleb maksta aga kaheksakordne loatasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing