ADSL modemist võib saada elektrilööki

24. juuli 2001, 10:25

ASi Eesti Telefon ja ASi Uninet ADSL internetiühenduseks kasutatavad Nokia toodetud modemid võivad olla ohtlikud, selgub ET ja Unineti klientidele saadetavatest hoiatuskirjadest.

Eesti Telefon saadab oma Atlas ADSL kasutajatele järgmist kirja:

'Nokia seadmete turvalisuse järelkontrolli käigus on avastatud, et osal (umbes 1%) M 5122/5112-seeria DSL-modemitest (vt joonist) võib esineda ohutustehniline defekt. Võimalik, et sellist modemit kasutate Teie koos AS Eesti Telefoni Atlas ADSL teenusega.

Nokia M 5122 modemite puhul on täheldatud, et selle toitejuhtme väljatõmbamisel modemi tagant võib jääda üks või mitu toitepesa pinni modemi toitejuhtme pistikusse. Kui sellisel juhul on toitejuhe jäänud veel seinakontakti, võib väljatõmmatud pistiku puudutamisel tekkida elektrilöögi saamise oht.

Sellest johtuvalt ka soovitus: Modemi vooluvõrgust välja lülitamisel ÄRGE EEMALDAGE TOITEJUHET MODEMI KÜLJEST ENNE KUI OLETE EEMALDANUD TOITEJUHTME SEINAKONTAKTIST.

Edastage käesolev käitumisjuhis kõigile inimestele, kellel on juurdepääs modemile.
Samas modemi sihipärasel kasutamisel ja ülaltoodud ohutusnõude täpsel täitmisel on seadme ekspluateerimine kasutajale turvaline.

Ettevaatusabinõuna on Eesti Telefon valmis ajavahemikul juuli-september, 2001 läbi viima Nokia DSL-modemite toitepistiku elektriohutuse kontrolli.

Juhul, kui Teil tekkis küsimusi või kui soovite Teie kasutada oleva modemi tehnilise seisukorra kontrollimise läbiviimist, andke sellest teada Eesti Telefoni rikketeadete tasuta telefonil 160.

Meie tehniline personal tuleb Teiega kokkulepitud ajal kohale ja testib kliendiseadet.

Lugupidamisega,
Eesti Telefon
Nokia'

Analoogse kirja saadab klientidele ka Uninet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing