Börsiülevaade: aktsiahinnad tõotavad täna Tallinnas stabiliseeruda

14. august 2001, 09:13

Pärast eileõhtust pooljuhtide tõusu teisel pool suurt lompi on maaklerite sõnul alust loota, et Euroopa aktsiaturud püsivad täna mõnevõrra kõrgemal tasemel kui eile.

Samuti võib arvata, et pärast paaripäevast stabiliseerumist välisturgudel stabiliseerub ka languses püsinud Tallinna börs.

Kuigi Euroopa aktsiaturud püsisid eile üle mõne aja taas tugevad jätkus Tallinna aktsiaturul eesotsas Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga taas languseseeria.

Uue majanduse ettevõtte aktsia sulgus eile taas kõigi aegade madalaimal tasemel ehk 55,25 kroonil.
Eilne langus 2,6%. Kuuga kokku on aga kogunenud 23% langust.

Mis seal eriti imestada. On ju ka ettevõte oma juhtkond viimasel ajal mitmete tegemiste käigus mõista andnud, et suur usk oma tööde-tegemiste vastu on hääbumas. Loeb seda välja nii Eesti Telefoni investeeringute mahu 100-200 mln kroonisest kokku tõmbamisest kui ka sellest, et madalale kukkunud aktsiahinnale vaatamata pole selgust, kas ettevõte hakkab omi aktsiaid kokku ostma või mitte.

Siiski ei andnud Eesti Telekomi aktsia eilse päeva suurimat käivet.
Suuremahulised tehingud vedasid Hansapanga <GR#EE.HP> käibe eile 5,7 mln kroonini ning surusid aktsiahinna viimase kuu madalaima tasemeni ehk 151,60 kroonini.

Aktsiat tundub alla surevat eelkõige ettevõtevälised põhjused ehk ülejäänud aktsiaturgude nõrkus.
Seetõttu on alust loota, et pärast seda, kui Balti pangandusturu liider järgmise nädala neljapäeval oma teise kvartali tulemused avaldab, näeb aktsiahinnas ka tõusu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing